אדמה מסעות וטיולים
דרום איטליה
8 ימים לקצה המגף האיטלקי- פוליה ובזיליקטה
דרומה "הנסתר" של איטליה הוא אזור שטרם נחשף לתיירות הישראלית. מעטים מכירים את המגוון הרחב של אתרים ושל תחומי עניין שחבל פוליה אוצר בתוכו. כפרים זעירים, שההתרחשות היומיומית בהם מתנהלת באותו אופן מאות בשנים, שרידים עתיקים ורבי רושם לתרבות הלנית עתיקה ומרתקת ונופים מרהיבים. כל אלה, עם אופיים החם ומאיר הפנים של אנשי הדרום, יוצרים תמהיל ססגוני מיוחד, המשלב ים-תיכוניות קדומה עם זו העכשווית.
תאריכים

16.10-23.10
 
 
 
1. תל אביב- רומא- בארי- אוסטוני- לצ'ה  
נטוס בטיסת בוקר לא ישירה לבארי, בירת מחוז פוליה. נצא משדה התעופה ומהעיר לאוסטוני – עיירה ציורית מרובת כניסיות, בתים לבנים וסמטאות תלולות. נטייל בה ונמשיך ללצ'ה, בה נלון.  
 
2. לצ'ה - אוטראנטו  
נסייר : בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי והסֶדילֶה - אולם מועצת העיר במאה ה-16. נצפה בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה שחזיתה המהממת היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי". נמשיך לכיכר קתדרלה שהיא אחת הכיכרות היפות בדרום איטליה, בשל חזיתותיהם המפוארות של הכנסייה, ארמון הבישוף ובניין הסמינר. אחה"צ נצא לעיירת הנמל אוטראנטו, מקום היישוב המזרחי ביותר באיטליה. נטייל במרכזה של העיירה, המוקפת חומות ומגדלים, ונבקר בקתדרלה ויקינגית, שיש בה רצפת פסיפס נדירה. נחזור ללינה בלצ'ה.  
 
3. סנטה מריה אל בניו – נרדו - מנדוריה  
ניסע לסנטה מריה אל בניו לביקור במוזיאון אשר יספר לנו את סיפור מחנות העקורים והפליטים היהודים שהגיעו לאיטליה אחרי מלחמת העולם השנייה וחיו בפוליה . אחר הצהרים נבקר במרכז ההיסטורי של נרדו, ובמוזיאון היין של פוליה- החבל המייצר את כמות היין הגדולה באיטליה. אם יאפשר הזמן נבקר גם במוזיאון הארכיאולוגי החביב שבו מוצגים  תכשיטים, כלי חרס ותשמישי קבורה שנמצאו באתר הארכיאולוגי הסמוך. נחזור ללינה בלצ'ה.  
 
4. מאטרה - אלברובלו  
נצא לעבר חבל בזיליקטה לסיור בעיירה מאטרה. ייחודה של העיר- מאות מערות בהן התגוררו בני אדם עד אמצע המאה ה- 20 וכן כנסיות החצובות בסלע. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונרד לביקור בסימטאות ובכוכים של שכונות סאסי- הרובע התת קרקעי המדהים. נמשיך ללינה באלברובלו, בירתה של ארץ הטרולים. נבקר באבלברובלו הזרועה במבנים משונים האופייניים לאיזור – מבנים עגולים, ולהם גגות חרוטים, והם מעוטרים במוטיבים עממיים. נלמד על אופיים של מבנים יחודיים אלה אשר חלקם עדיין משמשים למגורים, מוזיאונים, מסעדות ואף כנסיות.  
 
5. קסטל דל מונטה - ויאסטה  
נסע לקסטל דל מונטה, מבנה מתומן ענק שנראה למרחק שנבנה במאה ה-13 למטרה לא ברורה. נמשיך לחצי-האי גרגאנו, "הדורבן" של המגף האיטלקי, הבולט אל תוך הים האדריאטי. נלון בעיירת החוף ויאסטה.  
 
6. פרומוטוריו דל גרגאנו – סן ג'ובני רוטונדו – יער אומברה- ויאסטה  
ניסע לקו החוף המדהים המקיף את "הדורבן" של המגף האיטלקי. נבקר בעיירת הצליינות סן ג'ובני רוטונדו. נטייל ביער אומברה, משמורות היער היפות באיטליה. נחזור לויאסטה, בה נלון.  
 
טראני – בארי  
נצא לשייט לאורכם של מצוקי גרגאנו שגלי הים ניקבו בהם נקרות ומערות כחולות. נשוט לתוכן ונתפעם מן המצוקים התלולים היורדים אל הים . ניסע לטראני, עיירת דייגים השוכנת לחופו של מפרץ יפהפה. נבקר בקתדרלה הרומנסקית הנפלאה שליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה ונלמד גם אודות יהדות פוליה, שטראני הייתה אחד ממרכזיה. נמשיך לבארי לארוחת ערב ולינה.  
 
בארי – רומא -  תל אביב  
נערוך סיור בבארי . אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה  ונצא בטיסה לא ישירה לתל אביב. הנחיתה צפויה לפנות בוקר של יום 9.  
 
תנאים ומחירים

מחיר הטיול (לאדם בחדר זוגי)

                                 
מרכיב מחיר
 
מחיר באירו לאדם בחדר זוגי 2,320
מסי נמל והיטלי דלק (עשוי להשתנות) 78
סה"כ 2,398
 
הערות למחיר
 • יציאת הטיול מותנים במינימום 20 מטיילים.

 

המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות בחברת אליטליה כמפורט בתכנית הטיול.
 • מסי נמל והיטלי דלק, כמפורט ב"מחיר הטיול" לעיל.
 • לינה: במלונות 4* ו-3* .
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב מארוחת הערב של יום 1 עד ארוחת הבוקר של יום 7
 • מופעים: מופע פולקלור
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.
 • הדרכה: מדריך מצוות "אדמה - מסעות וטיולים"- ד"ר ורדה מאייר, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש.
 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • ערכות שמע

המחיר אינו כולל

 • תוספת ליחיד בחדר בסך: 495 אירו
 • מים מינרלים ושתייה בארוחות
 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).
 • אשרות כניסה: לא נדרשת אשרת כניסה לאיטליה