טיול הקרנבלים המקיף באיטליה
28 בפברואר – 2019

מסע בלתי נשכח אל 5 חגיגות הקרנבלים בצפון איטליה וטוסקנה

 קרנבל הניוקי בורונה
קרנבל המסכות בונציה - קרנבל הבובות בויארג'ו
קרנבל התפוזים באיבראה


 

יום רביעי, 22.02.17 - ת"א - מילאנו                                           בשעות הערב נמריא משדה התעופה בן גוריון וננחת במילאנו. העברה למלון באזור שדה התעופה. 

יום חמישי, 23.02.17 - בורגטו - קרנבל הרנסנס בפרארה
הבוקר נצא מזרחה בדרכנו לקרנבל הראשון. נעצור בכפר הציורי בורגטו, אשר שמו אפילו אינו מופיע במפות. נראה את גלגלי טחנות הקמח הסובבים בכוח המים, נשוטט באווירה כפרית שקטה לאורך הנהר בין הבתים הבודדים ולא נשכח את מנעולי האוהבים. נמשיך לעיר היפהפייה פרארה, בה שלטה משפחת אסטה המפורסמת, אשר לימים הפכו כמה מבניה לאפיפיורים. נסייר במרכז העיר ההיסטורית נראה את המצודה המרשימה ונלמד על הקהילה היהודית שתוארה בסרט עטור הפרסים "הגן של פינצי קונטיני". אחר הצהריים נהנה מקרנבל ססגוני ברוח הרנסנס, מלווה בתיאטרוני רחוב, מופעים ותהלוכות של גבירות, אבירים, אדונים ומשוררים, הלבושים ברוח התקופה בה פרחה העיר. העברה למלון באזור. ארוחת ערב.
 

 
 יום שישי, 24.02.17 - קרנבל הניוקי בורונה
יום שלם בעיר האוהבים – ורונה. נבקר בפיאצה ברה ונתרשם משלל הבתים הצבעוניים הניצבים בה. נצפה באמפיתאטרון הרומי המרשים – הארנה ונלמד על פסטיבל האופרות  המתקיים בעיר בכל שנה. המשך לסיור בכיכר התבלינים הססגונית וכמובן מרפסתה של יוליה גיבורת שייקספיר. בשעות הצהריים נתכנס למרכז העיר לתהלוכת "המצעד הגדול" המקומי ובראשו "מלך האהבלים" או בשמו המקומי "מלך הניוקי", אותו מאכל טיפוסי מקומי המחולק (בתשלום) לכל דיכפין בכיכר סאן זנו, בה אחת מכנסיות הרומנסקיות היפות באיטליה. חזרה למלוננו וארוחת ערב.

יום שבת, 25.02.17 קרנבל המסכות בונציה
את היום נקדיש לקרנבל המסכות המדהים של ונציה. נסייר בסמטאות העיר הלבושה חג בדרכנו לגשר החשוב באי – ריאלטו. נתרשם משאר מאפייני העיר: "באקארו" ונציאני - עם משקה השפריץ המקומי, חנויות המסכות ועוד. בשעות אחר הצהריים נתכנס למרכז החגיגות ומופעי הרחוב. תחפושות בשלל צבעים, דמויות מהעבר ומההווה, והכל באווירת קרנבלים בלתי נשכחת.  ארוחת ערב עצמאית. חזרה מאוחרת למלוננו.  
יום ראשון, 26.02.17 - לוקה - קרנבל הבובות בויארג'ו
הבוקר נצא דרומה לכיוון חבל טוסקנה ליעדנו החגיגי הבא - קרנבל הבובות של ויארג'ו. בדרכנו נעצור לביקור בעיר המקסימה מוקפת החומה - לוקה. נצפה בכנסיית סן מיקלה אין פורו המיוחדת בחזיתה, נלמד את סוד אגדת הצלב האמיתי, נבקר בפיאצה דל אנפיתיאטרו, עדות לשלטון הרומאים במקום. נמשיך בדרכנו לויארג'יו, נשתלב באווירת התהלוכה המסורתית השנתית המתאפיינת בבובות ענק הנישאות אל על ומתארות את הדמויות המקומיות השונות בחיי התושבים. נהנה מחגיגה של צבעים תחפושות ומוזיקה, פולקלור מקומי וססגוניות ללא גבול המאפיינים את אחד הקרנבלים המיוחדים באיטליה. העברה למלון באזור וארוחת ערב.

 
יום שני, 27.02.17 - קזלה מונפראטו - קרנבל התפוזים באיבראה
בשעות הבוקר נשים פעמינו צפונה לחבל פיימונטה. בין נופים מרהיבים ושדות אורז למכביר נגיע ליעדנו הבא -  בית הכנסת והמוזיאון היהודי אשר בקזלה מונפרטו שהוא אחד מהמיוחדים באיטליה. נמשיך אל העיירה איבראה, החוגגת גם היא את הקרנבל אך בצורה שונה. נסייר במרכז העיירה הציורית, נתרשם מכיכר העיר המרכזית ונצפה בקרנבל התפוזים השנתי, בו מטילים תושבי העיירה זה על זו תפוזים מכל הבא ליד. בערב העברה ללינה באזור טורינו וארוחת ערב.

 
יום שלישי, 28.02.17 - טורינו
הבוקר נצא לסיור רגלי באתריה המרכזיים של טורינו - בירת מחוז פיימונטה, למרגלות האלפים. נסייר בפיאצה קסטלו המיוחדת, נמשיך לדאומו המרכזי של העיר ונבקר בקפלת התכריכים הקדושים, שעל פי המסורת הנוצרית עטפו את גופו של ישו לאחר הורדתו מהצלב. הפסקת הצהריים נקדיש ל - EATALY מרכז מיוחד של תנועת ה – Slow Food. אחר הצהריים נבקר במוזיאון המכוניות המדהים של טורינו ונחווה את התפתחות המכונית במאה שנה. זמן פנוי ליהנות מהמדרחוב התוסס והסואן של העיר. העברה למלון באזור שדה התעופה של מילאנו. ארוחת ערב.

 
יום רביעי 01.03.17 - מילאנו - ת"א
בבוקר העברה לשדה התעופה במילאנו לטיסה ארצה.