הביאנלה 2017 בונציה התערוכה הבינלאומית ה -57 לאמנות
 
VIVA ARTE VIVA

הביאנלה לאמנות בוונציה היא תערוכת האמנות הבינלאומית החשובה ביותר בעולם. המתקיימת כל שנתיים בג'ארדיני, בארסנל וברחבי האי ונציה.

תחילתה בשנת 1895, ומאז, הביאנלה לאמנות בוונציה, מתקיימת אחת לשנתים, נאספים בוונציה אמנים עכשוויים חשובים ביותר מ 80 המדינות המשתתפות ומציגים יצירות אמנות בהתאם לנושא הנבחר, כבר  בשנת 1922 הציגו בביאנלה: גוסטב קלימט, הנרי מאטיס, מודליאני ( שנתיים לאחר מותו, תערוכה רטרוספקטיבית), דה קיריקו, סלוודור דאלי , קנדינסקי, ג'קסון פולוק, ג'ף קונס, דמיאן הירסט, ומאוריציו קטלן, ועוד רבים חשובים אחרים.


בשנת 2017 תפתח הביאנלה ב-13 מאי ותתקיים עד ה -26 בנובמבר 2017.
לשם כך נבחרה אוצרת לביאנלה שהיא הגברת כריסטין Macel ולשמחתי היא האוצרת הרביעית ברף הנשים שנבחרו לתפקיד מכובד זה. תפקידה האחרון היה האוצרת הראשית למרכז פומפידו בפריז. הכותרת שנבחרה על ידי כריסטין Macel עבור תערוכת האמנות הבינלאומית ה -57 היא: VIVA ARTE VIVA.
 
 
ויוה ארטה ויוה היא למעשה גם קריאה וגם ביטוי של תשוקה לאמנות ולמצבו של האמן. זו גם פניה לאמנים ואמנות, אמנים ויצירה, אמנים מול אמנים אחרים, שכן על האמנים להתמודד עם השאלות והפרקטיקות שהם בוחרים בהקשר לנושא ולהציע לצופה חוויה כמו: " לנסוע בזמן" או "מהפנימיות אל האינסוף", וכן להציג את המגוון האפשרויות שיש בעולם  ולייצג חוויה .
 
האוצרת בחרה את הכותרת לתערוכה : VIVA ARTE VIVA כי שלדעתה העולם כולו נתון עכשיו בקונפליקטים, זעזועים, סכנות, ויש בו סכנה ממשית להומניזם, האמנות מייצגת את החלק היקר ביותר של האדם ההומניסט ולכן הביאנלה 57 הינה המקום המצוין להציג את השקפת עולמו, ביטוי האישי שלו, חופש ההבעה , ולהעלות שאלות בדבר קיומו של האדם והעולם. ל"דבר" על החיים, זה תפקידו של האמן, להשמיע "קול" בעזרת יצירת האמנות שלו.

 
לביתן הישראלי נבחר האמן גל וינשטיין , אוצרת הביתן תהיה תמי כץ פרימן. בראיון בעיתון הארץ וינשטיין אמר : כי בכוונתו להציג בביתן הישראלי עבודות חדשות שלו. "ההצעה היא אבולוציה של מכלול העשייה שלי בשנים האחרונות", "בכל אחד משלושת החללים של הביתן יהיה המשך של גוף עבודות שפותח בשנים האחרונות, שעוסק ביחס שבין הטבעי והאורגני לבין התרבותי והמבוית, היחס שבין דימויים איקונים וקונקרטיזציה פיזית שלהם".