סיור אמנות בביאנלה בונציה 2019
תאריכים: 24.6.2019-30.6.2019 
 

 
May You Live in Interesting Times

הביאנלה של ונציה הינה תערוכת אמנות עכשווית הנערכת מדי שניים (בשנים לא זוגיות) בונציה. הביאנלה הראשונה התקיימה  בשנת 1895. כשהשנים חלפו ובעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה הפכה הביאנלה למקום תצוגה חשוב של מדינות רבות ובעיקר מקום להציג את האמנים הפועלים היום בזירה הבינלאונמית באמנות.

הבינאלה מתקיימת בכמה אזורים בונציה: בפארק ג'ארדיני בו 80 ביתנים קבועים המייצגים את המדינות השונות כשכל שנה כל מדינה בוחרת את האמן או האמנים שיציגו בביתן. בארסנל שבו מציגים אמנים עצמאיים ומספר מדינות נוספות, וכן מקום באי סן ג'ורגיו מג'ורה וברחבי האי ונציה.

את הביתן הישראלי בונציה, המעוצב בסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס, על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה תכנן האדריכל זאב רכטר ב 1952 . 


האוצר הראשי של הביאנלה ב 2019 הינו ראלף רוגוף שנתן שם לתערוכות: "אתה יכול לחיות בזמנים מענינים", מתוך כוונה שהאמנות תציג חשיבה חדשה על נושאים מסורתיים מתוך רצון לשקף את ההתמודדות של האמנים עם המצב הקיים, היצירה האמנותית תפגין דרכים חדשות ומגוונות להבנת העולם.
את הביתן הישראלי בונציה, המעוצב בסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס, על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה תכנן האדריכל זאב רכטר ב 1952 . ובו יוצגו עבודותיה של איה בן רון ואוצר הביתן הישראלי הינו אבי לובין
יום1: ת"א- ונציה
נצא בטיסת  אל על בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה מרקו פולו אשר בונציה. נשוט בספינה פרטית למלון באי עצמו ולאחר מכן נתחיל בסיור אחר הצהרים נצא למוזיאון פגי גוגנהים שבו מוצג האוסף של הגב' פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב' גוגנהיים ב- 1948,   האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג'אקומטי ועוד. האוסף שייך למשפחת גוגנהיים וזו הזדמנות לדון בשאלה מהו אוסף פרטי ומיהו האספן האמנות המודרני ותפקידו בשיח האמנותי.
לינה: ונציה

 
יום 2: ביאנלה של ונציה
בבוקר נבקר במוזיאון לאמנות עכשווית פונטה דלה דוגנהPunta della Dogana),) שנבנה במאה ה 14 כדי לשמש כבית המכס של האי ונציה ואשר בעזרתו של פרנסואה פינו אספן אמנות ידוע  והמעצב-- אדריכל של טדאו אנדו(Tadao Ando) הפך למוזיאון לאמנות עכשווית על שטח של 5000 מ"ר. בצהרים נשוט לעבר פלאצ'ו גראסי (Palazzo  Grassi) ונבקר באוסף של פרנסואה פינו. הארמון נבנה בסגנון ניאו קלאסי על ידי האדריכל ג'ורג'ו מאסארי בין השנים 1748 – 1772 למשפחת גראסו. הארמון נקנה ב- 2005 על ידי פרנסואה פינו שלקח את האדריכל טדאו אנדו לשפץ את הארמון להתאימו לתצוגת יצירות אמנות. פרנסואה פינו  הינו  איש עסקים צרפתי ואספן של יצירות אמנות מודרנית, הוא החליט שחשוב מאוד שבאי ונציה שהרבה מאוד תיירים פוקדים אותה שיהיה מוזיאון לאמנות עכשווית. ולכן החליט לשכן במבנה את האוסף הפרטי שלו, שכולל יצירות של אמנות מודרנית, מינימליזם, האמנות הענייה והאבסטרקט.
לינה: ונציה


.

 יום 3: ונציה
בשעות הבוקר נשוט לעבר דורסודורו לסיור במוזיאון האקדמיה אשר בו מוצגות יצירות אמנות ונציאנית מן המאות ה- 14- 18. ולאחר מכן נשוט לאי סן ג'ורגיו מגו'רה לביקור בכנסית סן ג'ורגיו מג'ורה שבנה הארכיטקט פלאדיו ועיטר אותה טינטורטו בציור ה"הסעודה האחרונה" במאה ה 16. ולאחר מכן נשוטט בין הארמונות והכנסיות שבהן מוצגות יצירות של אמני הביאנלה.
לינה: ונציה

 

יום 4: ונציה
הבוקר נצא לעבר קאנארג'יו לבקר בסקואלה סן רוקו הארמון שימש במאות 16-17 כמרכז תמיכה חברתי וכלכלי לתושבי ונציה העניים והוקדש לקדוש סן רוקו. את הארמון עיטר בסיפורי הברית החדשה וספר התנ"ך האמן הונציאני טינטורטו  והקדיש חדר אחד גדול  לצליבתו של ישו. לאחר מכן נבקר בכנסיית סנטה מאריה גלוריה די פרארי, נראה את יצירתו של טיציאן "מאריה עולה השמימה" , אחר הצהרים נטייל בין הכנסיות והארמונות שבהם מציגים אמנים עכשווים את יצירתם הקשורה לביאנלה.
לינה: ונציה

 
 

 

 

יום 5: ונציה
יום זה יוקדש כולו לביאנלה של ונציה לסיור בין הביתנים. הבינאלה של ונציה היא תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית הנערכת  בונציה. התערוכה נערכת מדי שנתיים בשנים אי- זוגיות ומכאן גם שמה, "בינאלה", שפירושו באיטלקית הוא "דו-שנתי". הביאנלה של ונציה נחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות, ומכל מדינה נבחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. נתחיל בסיור בג'רדיני, בביתן הישראלי נראה את ישראל בביאנלה ונעבור לביתנים אחרים.
לינה: ונציה
יום 6: ונציה
בבוקר נערוך סיור בארסנל המהווה חלק מתצוגת יצירות האמנות של הבינאלה. זו תהיה הזדמנות לדון על היצירות המוצגות במרחב אלטרנטיבי, שהיה בעבר מקום איחסון לאוניות הצי הונציאני והפך למרחב תצוגה ולמוזיאון  שמציג אמנים רבים עכשווים וכן נמצאים שם מספר ביתנים, כמו הביתן הדרום אפריקאי, הביתן האיטלקי ועוד.
לינה: ונציה

 
יום 7: ונציה- תל אביב
הבוקר נפרד מונציה ונשוט לשדה התעופה מרקו פולו חזרה הביתה .
 
האתרים המרכזיים בהם עובר הטיול:
פיאצה סן מרקו
הבזליקה סן מרקו
פונטה דלה דוגנה- מוזיאון לאמנות עכשווית
פלאצ'ו גראסי ובו אוסף פרנסואה פינו
דורסודורו
מוזיאון האקדמיה
מוזיאון פגי גוגנהיים
ביקור בביאנאלה- ג'רדיני
סיור בארסנל
האי סן ג'ורג'יו מג'ורה
סקאולה סן רוקו
ועוד


 
המחיר לאדם בחדר זוגי – 1715 € בקבוצה של 20 מטיילים משלמים.
תוספת לחדר יחיד – 705 €
 
המחיר כולל :
 • טיסה: טיסות בחברת אל על, כולל מסי נמל והטל דלק (נכון ליום 15.10.2018)
 • לינה: 6 לילות במלון 4 כוכבים.
 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר מזנון
 • תחבורה באי: לפי מסלול הטיול (כרטיס שבועי + העברות מהשדה וחזרה)
 • הדרכה: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 • תשר: לנותני השירותים בחו"ל לא כולל סבלות בבית המלון.
 • כניסות לאתרים: תשלום מלא עבור כל הכניסות כמפורט בתוכנית.
 • מערכות שמע
 • מיסי עיר במלון
המחיר אינו כולל:
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף "המחיר כולל"
 • ארוחות צהרים וערב
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
להלן פרטי הטיסות המוצעות:
 
שעת נחיתה משוערת שעת המראה משוערת טיסה נחיתה המראה תאריך
 08:40 05:50 LY 289 ונציה ת"א 24/06/19
14:15 09:50 LY 290 ת"א ונציה 30/06/19
 
להלן המלון המוצע או דומה לו ברמתו:
 
Web Site   שם מלון עיר
https://www.duodopalacehotel.com/ Tel.: +39 041 520 3329 Duodo Palace 4* ונציה
 
 לשירותכם תמיד,

דני הירשטיין – מנהל מח' אופרציה 

052-2202050
03-6156017
יעל שוהם – אופרציית קבוצות
03-7775056
אמריקן אקספרס נסיעות