סיור אמנות בביאנלה בונציה 2019
31.10.2019

 

 
May You Live in Interesting Times

הביאנלה של ונציה הינה תערוכת אמנות עכשווית הנערכת מדי שניים (בשנים לא זוגיות) בונציה. הביאנלה הראשונה התקיימה  בשנת 1895. כשהשנים חלפו ובעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה הפכה הביאנלה למקום תצוגה חשוב של מדינות רבות ובעיקר מקום להציג את האמנים הפועלים היום בזירה הבינלאונמית באמנות.

הבינאלה מתקיימת בכמה אזורים בונציה: בפארק ג'ארדיני בו 80 ביתנים קבועים המייצגים את המדינות השונות כשכל שנה כל מדינה בוחרת את האמן או האמנים שיציגו בביתן. בארסנל שבו מציגים אמנים עצמאיים ומספר מדינות נוספות, וכן מקום באי סן ג'ורגיו מג'ורה וברחבי האי ונציה.

את הביתן הישראלי בונציה, המעוצב בסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס, על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה תכנן האדריכל זאב רכטר ב 1952 . 


האוצר הראשי של הביאנלה ב 2019 הינו ראלף רוגוף שנתן שם לתערוכות: "אתה יכול לחיות בזמנים מענינים", מתוך כוונה שהאמנות תציג חשיבה חדשה על נושאים מסורתיים מתוך רצון לשקף את ההתמודדות של האמנים עם המצב הקיים, היצירה האמנותית תפגין דרכים חדשות ומגוונות להבנת העולם.
את הביתן הישראלי בונציה, המעוצב בסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס, על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה תכנן האדריכל זאב רכטר ב 1952 . ובו יוצגו עבודותיה של איה בן רון ואוצר הביתן הישראלי הינו אבי לובין

יום 1| תל אביב - מילאנו
נצא בטיסת  אל על בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה מרקו פולו אשר בונציה. נשוט בספינה פרטית למלון באי עצמו ולאחר מכן נתחיל בסיור. אחר הצהרים נצא למוזיאון פגי גוגנהים (Peggy Guggenheim) שבו מוצג האוסף של הגב' פגי גוגנהיים , שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב' גוגנהיים ב- 1948,  האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג'אקומטי ועוד. האוסף שייך למשפחת גוגנהיים וזו הזדמנות לדון בשאלה מהו אוסף פרטי ומיהו האספן האמנות המודרני ותפקידו בשיח האמנותי. בתום היום נחזור ללינה במלון בונציה


 

 

יום 2| ביאנלה בונציה
בבוקר נבקר במוזיאון לאמנות עכשווית פונטה דלה דוגנהPunta della Dogana),) שנבנה במאה ה 14 כדי לשמש כבית המכס של האי ונציה ואשר בעזרתו של פרנסואה פינו אספן אמנות ידוע  והמעצב-- אדריכל של טדאו אנדו(Tadao Ando) הפך למוזיאון לאמנות עכשווית על שטח של 5000 מ"ר. בצהרים נשוט לעבר פלאצ'ו גראסי (Palazzo  Grassi) ונבקר באוסף של פרנסואה פינו. הארמון נבנה בסגנון ניאו קלאסי על ידי האדריכל ג'ורג'ו מאסארי בין השנים 1748 – 1772 למשפחת גראסו. הארמון נקנה ב- 2005 על ידי פרנסואה פינו שלקח את האדריכל טדאו אנדו לשפץ את הארמון להתאימו לתצוגת יצירות אמנות. פרנסואה פינו  הינו  איש עסקים צרפתי ואספן של יצירות אמנות מודרנית, הוא החליט שחשוב מאוד שבאי ונציה שהרבה מאוד תיירים פוקדים אותה שיהיה מוזיאון לאמנות עכשווית. ולכן החליט לשכן במבנה את האוסף הפרטי שלו, שכולל יצירות של אמנות מודרנית, מינימליזם, האמנות הענייה והאבסטרקט. בתום הביקור נשוב למלון.
 

 
יום 3| שיט לאי סאן ג'ורג'יו
הבוקר נשוט לאי סן ג'ורגיו מגו'רה לביקור בכנסית סן ג'ורגיו מג'ורה שבנה הארכיטקט פלאדיו ועיטר אותה טינטורטו בציור ה"הסעודה האחרונה" במאה ה 16. לאחר הסיור
נשוב לכיכר המרכזית סן מרקו,  נסייר בבזיליקת סן מרקו ונתרשם  מהפסיפסים המרהיבים שבה, נצפה אל מגדל הפעמונים והשעון המפורסם..
 ולאחר מכן נשוטט בין הארמונות והכנסיות שבהן מוצגות יצירות של אמני הביאנלה. לינה בונציה 

יום 4| סקואלה סן רוקו
הבוקר נצא לעבר קאנארג'יו לבקר בסקואלה סן רוקו הארמון שימש במאות 16-17 כמרכז תמיכה  חברתי וכלכלי לתושבי ונציה העניים והוקדש לקדוש סן רוקו. את הארמון עיטר בסיפורי הברית החדשה וספר התנ"ך האמן הונציאני טינטורטו  והקדיש חדר אחד גדול  לצליבתו של ישו. לאחר מכן נבקר בכנסיית סנטה מאריה גלוריה די פרארי, נראה את יצירתו של טיציאן "מאריה עולה השמימה" , אחר הצהרים נטייל בין הכנסיות והארמונות שבהם מציגים אמנים עכשווים את יצירתם הקשורה לביאנלה ונתרשם מיצירות האומנות,בתום הביקור נשוב למלון 

 

 

יום 5| ביאנלה – ג'ארדיני

יום זה יוקדש כולו לביאנלה של ונציה לסיור בין הביתנים. הבינאלה של ונציה היא תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית הנערכת  בונציה. התערוכה נערכת מדי שנתיים בשנים אי- זוגיות ומכאן גם שמה, "בינאלה", שפירושו באיטלקית הוא "דו-שנתי". הביאנלה של ונציה נחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות, ומכל מדינה נבחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. נתחיל בסיור בג'רדיני, בביתן הישראלי שבו יוצגו עבודותיה של איה בן רון ואוצר הביתן הישראלי הינו אבי לובין. 
יום 6|וביאנלה - ארסנל
בבוקר נערוך סיור בארסנל המהווה חלק מתצוגת יצירות האמנות של הבינאלה. זו תהיה הזדמנות לדון על היצירות המוצגות במרחב אלטרנטיבי, שהיה בעבר מקום איחסון לאוניות הצי הונציאני והפך למרחב תצוגה ולמוזיאון  שמציג אמנים רבים עכשווים וכן נמצאים שם מספר ביתנים, כמו הביתן הדרום אפריקאי, הביתן האיטלקי ועוד. בתום הבקור נפרד מונציה ונמשיך בשייט לטרונקטו, ומשם נמשיך ללינה במאסטרה. 
יום 7| פאדובה ויצ'נזה
הבוקר נצא לביקור בפאדובה. נתחיל בקפלה סקרובייני שצוירה על ידי ג'וטו - חלוץ ציירי הרנסנס. נמשיך ונבקר בכנסייה הענקית – איל סנטו המוקדשת לקדוש סן אנטוניו , נתרשם מפסל הפרש - גאטה מלטה של דונטלו. נמשיך לויצ'נזה, נטייל במרכז העיר ובכיכר דיי סיניורי. נתרשם מהבזיליקה המרשימה ומגדל הפעמונים שלצידה, ונבקר בתיאטרו אולימפיקו , פאר יצירתו של פאלאדיו. חזרה למלון.
ארוחת ערב במסעדה. 
יום 8| ונציה – תל אביב
בשעות הבוקר נסע לעבר שדה התעופה מרקו פולו לקראת טיסתנו הישירה חזרה הביתה
.
המחיר לאדם בחדר זוגי  2200 יורו .

המחיר כולל :
 • טיסה: טיסות בחברת אל על, כולל מסי נמל והטל דלק 
 • לינה: 4 לילות במלון 4 כוכבים במרכז ונציה+ 2 לילות לינה במסטרה.
 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר מזנון+ארוחת ערב לסיכום הטיול 
 • תחבורה באי: לפי מסלול הטיול (כרטיס שבועי + העברות מהשדה וחזרה)
 • הדרכה: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 • תשר: לנותני השירותים בחו"ל לא כולל סבלות בבית המלון.
 • כניסות לאתרים: תשלום מלא עבור כל הכניסות כמפורט בתוכנית.
 • מערכות שמע
 • מיסי עיר במלון
המחיר אינו כולל:
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף "המחיר כולל"
 • ארוחות צהרים וערב
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 
 
 לשירותכם תמיד,ורדה

כניסה לאתר אקו: