טיול לפורטוגל וגליסיה הספרדית
תאריך:
2019
הטיול מאורגן על ידי חברת אקו
מסענו יתחיל בחצי האי האיברי; סנטיאגו דה קומפוסטלה – עיר הבירה של מחוז גליסיה, הנמצאת בחלקה הצפון מערבי של ספרד ונחשבת לאחת מעריה הקדושות של ספרד במחוז זה, מפורסמת בזכות היותה אתר עליה לרגל החשוב ביותר באירופה לנוצרים קתולים. נמשיך במסענו אל פורטוגל, ארץ אשר יופייה אינו ידוע! נפגוש במסענו מדינה פורטוגזית מתפתחת עם אדריכלות ואומנות המפארת את ימי תור הזהב, נבקר בפארק הלאומי היחידי בפורטוגל, נמשיך לביקור בפורטו – ליבה האמיתי של פורטוגל ומעמק הדורו ניסע אל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל שם נשמע את סיפור חזרתם ליהדות של האנוסים – סיפור מרגש ומצמרר מעין כמותו!
מחבל סרה דה אשטרלה נגיע אל אווירו המכונה "ונציה של פורטוגל", נבקר גם בעיירות מתקופת ימי הביניים ובאתרי צליינות קדושים שם נשמע סיפורים, אגדות וגם אמונות תפלות. נסיים את המסע בליסבון היפה שם נתרשם ממוזיקת הפאדו – מוזיקת הנשמה של פורטוגל. נחווה מפגשים מרגשים עם האוכלוסייה המקומית על אנשים טובים ופשוטים ונטעם מן היין המקומי.
 
פורטוגל; היא לא עוד מדינה החוסה בצלה של ספרד, אלא זו מדינה בעלת אופי משלה, גאווה לאומית, תרבות עשירה והיסטוריה מרתקת!


 


 
יום 1  הגעה לסנטיאגו דה קומפוסטלה
הבוקר נטוס אל עיר הנמל פורטו (Porto), שבפורטוגל. לאחר הנחיתה בשעות הצהריים, נסע אל עבר סנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela) דרך ולנסיה דו מיניו (Valença do Minho); עיירה עתיקה המוקפת בחומה וממבט על צורתה של החומה מזכיר כוכב מרופד בדשא. ארוחת ערב ולינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

 
יום 2 סיור בסנטיאגו דה קומפוסטלה כולל שייט במפרצוני ריאַס באחאס
את חלקו הראשון של היום נקדיש לסיור בסנטיאגו דה קומפוסטלה. נטייל באתרי העיר השונים, נבקר בקתדרלה המפורסמת שנבנתה במאה ה- 11 ושהוכרזה יחד עם העיר כאתר מורשת עולמית בידי אונסק"ו בשנת 1985 ועוד. בהמשך ניסע לחוף הצוקים המכונה "חוף המוות" (Costa da Morte) ונשמע את הסיפור שהקנה למקום את שמו. נסיים את יומנו בנמל של העיירה או גרוב (O Grove), שם נערוך שייט חוויתי בן מפרצוני ריאַס באחאס (Rías Baixas) המרהיבים כולל טעימות יין מקומי. לקראת ערב נשוב למלוננו בסנטיאגו דה קומפוסטלה.
יום 3 הפארק הלאומי פנדה גרש – פסגת גן עדן בצפון מערב פורטוגל                                                                                          נעזוב עם בוקר את סנטיאגו דה קומפוסטלה, נחצה את הגבול לפורטוגל וניסע אל הפארק הלאומי היחידי בפורטוגל פנדה גרש (Peneda-Gerês) המשתרע על פי שטח של כ- 700 ק"מ עתיר אגמים ויערות שהוקם על מנת להגן על האתרים הארכיאולוגיים של האזור וכן על הצומח והחי. עם ההגעה, נעלה על מיניוואנים ונצא לטיול של כשעתיים בשמורה. בתום הסיור ניסע לביקור בבראגה (Braga); אחת מהערים העתיקות בפורטוגל שהייתה בעבר מקום מושב בית המלוכה הפורטוגזי ולאחר מכן נבקר גם בכנסייה המפורסמת בום ג'סוס (Bom Jesus); שנמצאת מחוץ לעיר ומשמשת כאתר עלייה לרגל. נמשיך  לגימארייש (Guimaraes); בה נולד מלכה הראשון של פורטוגל ובה הכריז על עצמאותה מגליסיה הספרדית במאה ה- 12. נסייר בסמטאות העיר המשמרת את אופי "ימי הביניים" שלה כאשר החלק ההיסטורי של העיר (העיר העתיקה) הוכרז ב- 1996 כאתר של "מורשת תרבות כלל אנושית" על ידי אונסק"ו. נסיים את היום בעיר הנמל פורטו (Porto); העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בהיסטוריה הפורטוגלית. ארוחת ערב ולינה בפורטו.
יום 4 יום סיור מלא בפורטו – ליבה האמיתי של פורטוגל

את יומנו הרביעי בטיול לפורטוגל נקדיש לעיר פורטו (Porto) השוכנת על גדה הצפונית של שפך נהר הדואורו. העיר היא פנינה היסטורית מלאת חיים המשלבת בין נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה, רומנטיקה ובעיקר יין מעולה הקרוי על שמה. נבקר בארמון בולסה (Bolsa Palace), שם התנהל המסחר של פורטו במאה ה- 19, נבקר בתחנת הרכבת הישנה שציורי האז'ולחוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל וכן ברובע רייברה העתיק על בנייניו הצבעוניים ועוד. בתום הסיור נחווה שייט קצר ומקסים על נהר הדאורו (Douro River) ובתום השייט נגיע ליקב מקומי לטעימת יין. נסיים את היום עם ארוחת ערב שתוגש במסעדה מקומית. לינה בפורטו.
יום 5 מעמק הדורו – אל עבר מחוזות יהודי פורטוגל האנוסים
נתחיל את היום בנסיעה דרך עמק הדורו (Douro Valley); אזור היין התחום העתיק ביותר בעולם אל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל – לשם הגיעו היהודים שגורשו משם. בצפון מזרח פורטוגל, בעיירה טרנקוזו ((Trancoso ובעיירה גוארדה (Guarda) ישנם רובעים יהודיים, ה"ג'ודיאריות"; שבהם נשמרו שרידים יהודיים, נסייר בסמטאות ונשמע את סיפור האנוסים בפורטוגל. בתום הביקור ניסע אל בלמונטה (Belmonte); שם חיים עד היום צאצאיהם של האנוסים שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות, נלמד על חייהם ועל תהליך השיבה שהם עוברים. נבקר בשכונה היהודית, בבית הכנסת ובמוזיאון (במידה ופתוח). נסיים את היום עם הגענו לעיר קוביליה (Covilhã) לארוחת ערב ולינה
יום 6 חבל סרה דה אשטרלה – שייט על נהר מונדגו
את הבוקר נפתח בנסיעה מרתקת העוברת דרך רכס הרי הכוכב "סרה דה אשטרלה" (Serra da Estrela); רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל. נמשיך משם לביקור ביער בוסאקו הנחשב כיפה ביותר בפורטוגל (ננטע במאה ה- 16 על ידי נזירים כרמליתים). בשעות הצהריים ניסע אל קוימברה (Coimbra); עיר אוניברסיטאית עתיקה ומלאת חיות אשר הייתה בעברה לבירת פורטוגל. עם ההגעה נערוך שייט קצר וייחודי בנהר מונדגו. ארוחת ערב ולינה בקוימברה.

 
יום 7 סיור בעיירות מתקופת ימי הביניים; קואימברה – טומאר – פאטימה
הבוקר נערוך סיור מודרך בקוימברה, נבקר בספריית אוניברסיטת קוימברה המחזיקה בתואר  הנוכחי שלה מאז שנת 1924. הספרייה מהווה חלק מפואר ובלתי נפרד מהאוניברסיטה שנוסדה ב- 1290 על ידי המלך דיניז במקום מושבה המקורי בליסבון. זהו המוסד האקדמי הפעיל ברציפות, מהוותיקים בעולם ובאירופה בכלל והוותיק ביותר בפורטוגל. נעזוב את קוימברה וניסע לביקור בטומאר Tomar)) שם נבקר ב"מסדר הצלוב" (Convento de Cristo) המונומנט המרכזי של העיר ואחד מן החשובים ביותר בפורטוגל, נכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית מטעם אונסק"ו. במידה ויתאפשר נבקר גם בבית הכנסת העתיק ביותר ששרד במקום. נסיים את היום בפאטימה (Fátima), אתר צליינות נוסף בו נלמד על הניסים שהתרחשו במקום. לינה בפאטימה.
יום 8 העיירות שמסביב לליסבון
נפתח את היום עם ביקור בעיירה אלקובסה (Alcobaça) כולל ביקור במנזר אלקובסה המפורסם שם נשמע את סיפור האהבה המצמרר של דון פדרו ואהובתו המתה. נמשיך
לעיירה נזארה (Nazaré) שנקראת על שם נצרת. הייתה בעבר כפר דייגים ציורי ושליו השוכנת בסמוך למצוק הצופה אל עבר קו חוף יפיפה ורחב, נשמע את סיפור המקום ולאחר מכן נמשיך אל  אובידוש (Obidos); עיירה ציורית וקסומה עוד מימי הביניים שנדמה כאילו הזמן עצר בה מלכת. לקראת ערב נצא לכיוון העיר ליסבון (Lisbon), הלוא היא בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. לינה בליסבון.

 
יום 9 יום סיור בליסבון כולל הופעת פאדו בערב
נקדיש את היום לסיור באתרי העיר השונים של ליסבון (Lisbon). תחילה נפתח בתצפית ממרומי מצודת סאו ג'ורג' ולאחריה נרד ברגל אל הרובע העתיק של אלפאמה, עם  ה"חודריה", נחלוף על פני כיכר רוסיו, נבקר במוזיאון Azuljos הייחודי, בכנסיית המנזר המפורסם ג'רונימו שהוכרז על ידי אונסק"ו כאחד האתרים המעניינים בעיר ועוד. לסיום נצפה במגדל בלם – אחד מסמלי העיר. נסיים את היום בארוחת פרידה חגיגית עם הופעת פאדו (סגנון מוזיקלי פורטוגלי). לינה בליסבון.

 
יום 10 סינטרה והארמון המלכותי – קאבו דה רוקה – טיסה חזרה ארצה
בשעות הבוקר המוקדמות נעזוב את ליסבון ונצא לכיוון העיירה הקסומה והעתיקה סינטרה (Sintra) המוקפת ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. ניסע משם אל הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית קאבו דה רוקה (Cabo De Roca); במקום ניצב מגדלור שבנייתו הושלמה ב- 1772 ועמוד אבן נושא צלב, שעליו לוח ובו חקוקות הקואורדינטות הגאוגרפיות של הכף וציטוט מפי המשורר הפורטוגזי לואיש דה קמואש. לאחר מכן נמשיך ישירות לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

 
 
מחיר הטיול לפורטוגל ביורו, לאדם בחדר זוגי :
 
 
תאריכי הטיול
מדריך הטיול מחיר  הטיול כולל טיסות מיסי הנמל נכונים ליום פרסום הטיול סה"כ מחיר הטיול הערות
5.10.2017 ד"ר ורדה  רוטשטיין מאייר
2100€
285 2385  
 
תוספת ליחיד בחדר: 455
חובה לעשות ביטוח בריאות (3 חודשים מראש) ל- 11 ימים.


 
המחיר כולל:
·         טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים
·         תחבורה, לינה, שייט, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
·         ארוחת ערב מסורתית הכוללת מופע פאדו – מוזיקת הנשמה של פורטוגל
·         כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול
·         בקבוק מים מינרליים יומי למטייל
·         ערכות שמע
·         תשר לנותני שירותים מקומיים
·         מיסי נמל ודלק
·         דמי טיפול ורישום
·         מפגש הכנה מפורט
המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות בתוכנית. הוצאות אישיות והיטלים שאינם ידועים מראש. מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.