סיציליה אי השמש - כולל האיים הליפאריים

סיראקוזה  עירו של ארכימדס -  הר הגעש  אתנה  - טאורמינה  - האיים הליפאריים
 הר הגעש סטרומבוליליפארי - צ'פאלו - פלרמו – מונדלו – מונראלה
  אריצ'ה - סג'סטה - אנה – פיאצה ארמרינה
בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר 
יום1: ת"א – קטניה – סיראקוזה 
בשעות הבוקר נמריא לקטניה. אחרי הנחיתה נרד דרומה לעירו של ארכימדס – סיראקוזה. נתחיל בסיור מרתק בפארק הארכיאולוגי המרשים, כולל האמפיתאטרון הרומי, אוזנו של דיוניסוס והתאטרון היווני. נבקר בחצי האי אורטיג'ה. נסייר ברחובות העיר המרשימות, נראה את שרידי מקדש אפולו, את כיכר ארכימדס, נבקר במיקווה העתיק (אם יתאפשר) נראה את הדואומו המרשים של העיר, ונצפה במעיין ארטוזה ונלמד על האגדה על הנימפה ואלפאוס אל הנהר. העברה למלון באזור קטניה וארוחת ערב.


 
 
יום 2: הר הגעש אתנה - טאורמינה 
בשעות הבוקר נעפיל להר הגעש אתנה. נעלה עם האוטובוס עד לגובה של 1990 מטר. נמשיך ונטפס  ברכבל עד לגובה 2500  מטר (אם מזג האוויר ותנאי ההר יאפשרו) ובעזרת ג'יפים (וחלק אף ברגל) נעלה לכיוון לוע ההר הקרוב ביותר. נלמד על  ההתפרצויות הרבות שהיו בו לאחרונה ונקווה לפגוש בלועות המעשנים. נמשיך לטאורמינה, העשירה והנוצצת, לסיור בתאטרון היווני העתיק והמרשים, ממנו נשקף הר האתנה. נטייל לאורך רחובה הראשי עד כיכר ה - 9 באפריל, נראה את הקתדרלה, ונסיים בסמטאות הרובע היהודי. זמן פנוי לשוטט בסמטאותיה הציוריות של העיירה המקסימה. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום 3: האיים הליפאריים – הר הגעש סטרומבולי
בשעות הבוקר ניסע צפונה לעיר הנמל מילאצו, ממנה נשוט לאיים הליפאריים. נצא לסיור רגלי בעיירה הציורית ליפארי כולל זמן חופשי ליהנות מיופיים של סימטאותיה ונמליה הקטנים. בשעות הצהריים נצא בשייט לאיים אאוליים נוספים באזור (אם מזג האוויר יאפשר(. נתחיל באי פנראה הקטן, אשר בו מתגוררים בימי הקיץ רבים מעשירי המגף. ממנו נמשיך לאי סטרומבולי המפורסם, המגדלור של הים התיכון. נסייר בין סימטאות האי רכובים על קלנועיות חשמליות, נצפה בבית הקיץ של דולצ'ה וגבאנה ונמתין להתפרצות אמיתית וחיה של הר הגעש הפעיל, היורה לבה אדומה ובוהקת. חזרה לליפארי והגעה למלון. ארוחת ערב.
 

יום 4: ליפארי - צ'פאלו

בבוקר נצא לסיור פנורמי באוטובוס סביב האי ליפארי, בתום הסיור נשוט בחזרה למילאצו. נעלה על כביש החוף בדרכנו מערבה. נעצור לביקור בעיירת הקייט צ'פאלו הממוקמת במפרץ כחול ומרהיב. נצפה ונתרשם מהכנסייה הנורמנית המדהימה השולטת על העיר נראה את המכבסה המיוחדת, נטעם את המאכל האופייני - גלידה בלחמניה, וניהנה משיטוט בסמטאות העיירה. נמשיך לעבר פאלרמו, בירת סיציליה. הגעה למלון ארוחת ערב ולאחריה הופעת פולקלור סיציליאני טיפוסי מיוחד במינו.

 
יום 5: מונראלה - פאלרמו – מונדלו 
את היום נקדיש לסיור בעיר פאלרמו וסביבותיה. נתחיל בביקור בעיירה מונראלה, בה ממוקמת כנסיה נורמנית ענקית, מהיפות ביותר באיטליה. הכנסיה מכילה את אחת מיצירות האמנות המדהימות ביותר באי – תיאור מושלם ומדהים, בפסיפס, של סיפורי התנ"ך ובריאת העולם לצד סיפור חייו של ישו וסיפורים מהברית החדשה. נמשיך בסיור רגלי בפאלרמו, נראה את הדואומו המקומי, ככר 4 הזוויות, כיכר הבושה, הרובע היהודי ועוד. נמשיך לביקור בעיירת הדייגים מונדלו, בה נצפה במסעדת הבוסים הידועה, ונוכל ליהנות ממסעדות הדגים הרבות במקום. נשוב לפאלרמו לביקור באחד האתרים המאקברים והמוזרים ביותר באי - קברי הקפוצ'נים. חזרה למלוננו. ארוחת ערב.

 
  
יום 6: קסטלמארה דל גולפו - אריצ'ה - סג'סטה
בשעות הבוקר נצא הבוקר נצא מערבה לכיוון הפינה הצפון מערבית של האי. נתחיל בתצפית על העיירה קסטלמארה דל גולפו נמשיך לאריצ'ה, הלא היא עיירת המרציפן הסיצילאנית, הממוקמת בחלקו המערבי של האי, על צוק גבוה ונישא, וצופה על כל האזור. נבקר בקונדיטוריה צבעונית מקומית ונצפה באמן המרציפן בעבודתו. מכאן נדרים לסג'סטה לביקורבמיקדש הדורי הבלתי מושלם, אחד מהאתרים העתיקים הקסומים בעולם. מקדש עצום זה מהמאה ה- 5 לפנה"ס יושב בקצה קניון עמוק, במרכז אזור הררי עזוב ופראי. כשמזג האוויר סוער, פועלים 36 עמודיו הענקיים כמו אורגן ומייצרים צלילים יפהפיים ומסתוריים. נתרשם מהמקדש ונלמד על התרבות היוונית בסיציליה. חזרה למלון. ארוחת ערב.


 
 
יום 7: אנה - פיאצה ארמרינה – קטניה - ת"א
בשעות הבוקר נצא ללב האי סיציליה, לעבר העיירה אנה. נעלה לתצפית מרהיבה ממצודת לומברדיה שבפסגת העיירה,  החולשת על כל מרכז האי, ואשר הנוף הנשקף ממנה היקנה לה את השם "יפת הנוף של סיציליה".  נלמד את האגדה המיתולוגית על התהוות עונות השנה ועל תחרויות מרוץ הפורמולה הנערכות בסמוך לעיר. נמשיך לאחת מפנינות האי – הפסיפסים המרהיבים של וילה רומנה דל קסלה, שבקרבת העיירה פיאצה ארמרינה. נסייר בין מאות מטרים רבועים של פסיפסים עוצרי נשימה המתארים סצינות מחייהם של הרומאים במאה ה - 3 לספירה, ובהן נערות הבקיני המפורסמות. עייפים אך מרוצים נשים פעמינו לשדה התעופה בקטניה לטיסה חזרה ארצה. 

 
 
הערה: התוכנית עשויה להשתנות בהתאם לשעות הטיסה וזמני השייט לאיים הליפאריים.
 
חלוקת לילות בטיול:
2 באזור קטניה
1 בליפארי
3 באזור פאלרמו
 
המחיר כולל:
 • טיסת שכר לסיציליה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף.
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • סיורים מודרכים בפיאצה ארמרינה, סירקוזה, טאורמינה, פאלרמו, מונריאלה
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.16.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".