עבור
חברת סולו איטליה                                                                     14 ביולי, 2013
 
שלום רב,
ברצוני להודות לחברת סולו איטליה בכלל, ולד"ר ורדה רוטשטיין מאייר בפרט, על טיול יוצא מן הכלל.
הטיול היה בנוי לתלפיות, מתוכנן היטב, מאוזן, מותיר זמן למנוחה ולהתאוששות בין סיורי הבוקר והצהריים לארוחת הערב, ויחד עם המלון המפנק, הממוקם במרכז העיר, איפשר להתרשם מיופיה של ונציה ומאוצרות התרבות הן של הבינאלה והן של העיר הקסומה הזאת.
אך גולת הכותרת הייתה ההדרכה של ורדה, שהעניקה לכל הסיורים את מגע הקסם שלה, את הידע העצום, את רצינותה ועומק השכלתה. ורדה לא חסכה שום מאמץ מעצמה על מנת להציג בפנינו את המייצגים המעניינים ביותר, הובילה אותנו בביטחון רב בין שפע הביתנים, שבקלות רבה אפשר לאבד שם את הדרך, וידעה בידיוק מה ברצונה לחשוף בפנינו. במקומות מסוימים השכילה לאפשר לנו מספר דקות של שוטטות לצורך התרשמות אישית, בטרם החלה בהרצאה המרתקת.

הקבוצה הייתה מורכבת ממורים לאמנות, הבקיאים ברזי המקצוע, ומאנשים מן השורה, שאין להם נגיעה ספציפית לתחום. אך בזכות יכולותיה המצוינות של ורדה, היא השכילה לתת מענה לאלה גם אלה, כשהיא מאפשרת מנוחה ואפילו התפצלות בעת הצורך. ההסברים היו מאוד ממוקדים, לא מלאים מדיי, כפי שקורה פעמים רבות כאשר המדריך מציף את הידע שלו ללא קשר לרמת יכולת הספיגה של הקבוצה. במקרה שלנו, ורדה ידעה לתת את המינונים המדויקים, סיפקה את הידע אך לא גרמה להצפת יתר או לאטימות.


 

לאורך כל הסיורים הייתה ורדה קשובה ביותר לרחשי ליבם של האנשים, קלטה כל ניואנס וכל משאלה, וטרחה לענות לכל פרט ופרט בקבוצה הן על שאלותיו והן על מאווייו. השילוב המופלא בין היחס האישי והאיכפתיות הרבה שהפגינה, לבין המטרות שהיו ברורות ומובנות, יצרו טיול יוצא דופן באיכויותיו.

אני מצפה בכיליון עיניים לסיור הבא עם ורדה, ואמליץ בחום רב, לכל מכריי ומיודעיי על חוויה ייחודית זו.
תודה מקרב לב,
 
ניבה רמון
הלכנית 9, כפר סבא
טל: 0506225512