'החוויה המרוקאית – פנטזיה ואלף לילה ולילה 
נשים מטיילות

מדריכת הטיול: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר

תאריכים:
13.10.23

 מרוקו, אחת הארצות המרתקות בעולם.

חובקת בתוכה מפגשים רב-חושיים עם נופים עוצרי נשימה,
ריחות וטעמים, צבעים וצלילים, פסגות האטלס המושלג, נאות מדבר בסהרה,
קסבות מדבריות מעולם קדום, המלאח היהודי, 
אדריכלות מוסלמית, מלאכות עתיקות ואמנות מסורתית,
התרבות הברברית בהר הגבוה, שבטי המדבר (הטוארג), האסלם המג'רבי
והעושר המדהים של התרבות היהודית.
לכל אלו נצרף מפגש יוצא דופן עם המוסיקה המרוקאית בעיר ובמדבר
 נקדיש זמן לסיורים בגנים ובשווקים הייחודיים, נחצה יריעה היסטורית-תרבותית של מדינה מוסלמית מדהימה השוכנת במערב הקיצון של אפריקה, שהצליחה באלפי שנות היסטוריה ליצור דו קיום מרתק בין שבטים עמים ודתות


 
יום 1 : 13.10.23
נצא בטיסה ישירה מתל אביב למראקש. מיד לאחר הנחיתה העברה לבית המלון במראקש.
 לינה: מראקש.
יום 2 : 14.10.23 קזבלנקה - רבאט.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לקזבלנקה מיד בהגיענו נצא לסיור מודרך במסגד חסן השני שהוקם בשנת 1993 על החוף. זהו המסגד הגדול ביותר באפריקה, ואחד מהיקרים ביותר בעולם, בתום הביקור נצא לרבאט. נבקר במתחם הארמון מקום מושבו של המלך והפרלמנט. נסייר בגנים המטופחים סביב הארמון המשתרעים על שטח נרחב, שבהם מגוון גדול של צמחיה מיוחדת. נבקר במאוזוליאום של מוחמד ה-5 ושל אביו חסן השני. נראה את שרידי המסגד הגדול שנבנה במאה ה-12 שבנייתו לא הושלמה מעולם. נכנס לקסבת אודיה בה נעמוד מקרוב על סגנון הבנייה המיוחד והגן האנדלוסי. את היום נסיים במוזיאון החדש לאמנות עכשווית על שם מוחמד השישי. האדריכלות  המיוחדת של המוזיאון מקשרת בין עבר להווה עם השראה ערבית-מורית בבניין מודרני. ארוחת ערב במלון                                 לינה : סלא /רבאט.

 
יום 3 : 15.10.23  רבאט- שאפשאוון.
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את רבאט בדרכינו לטטוואן, העיר הייתה שייכת לחלק שנקרא "מרוקו הספרדית", מבחינת סגנון הבניה והאדריכלות העיר נחלקים לשלושה אזורים. במרכז שוכנת המדינה (העיר העתיקה) השומרת על סגנון אָנְדָלוּסִי, רובע השני הָאֶנְסָאנְצֶ'ה הוקם במהלך המחצית הראשונה של המאה ה-20 בסגנון ספרדי, והרובע השלישי זו השכונות הסובבות את מרכז העיר שהוקמו בסגנון מרוקאי מקומי לאחר שמרוקו זכתה לעצמאותה. נערוך סיור באתריה השונים של העיר ונראה את ארמון המלך חסן השני. בתום הסיור נמשיך לשאפשאוון העיירה הנחשבת לאחת מעשר הערים הצבעוניות ביותר בעולם. שילוב של אדריכלות צפון אפריקאית עם סגנון ספרדי. בתי העיירה הצבועים בלבן, כחול, תכלת, סגול ולילך ומעוטרים בגגות אדומים, כל זאת כשברקע משקיף רכס הרי הריף. ארוחת ערב במלון                                                                                                  
לינה: שאפשאוון
יום 4 : 16.10.23  שאפשאוון-  פס
לאחר ארוחת הבוקר נשלים סיורנו בשאפשאוון  בתום הביקור נמשיך ונגיע לפס. ארוחת ערב.                       לינה: בפס.
יום 5 : 17.10.23. - פס
יום זה יוקדש לעיר פס, לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר העתיקה בערי המלוכה המרוקנית, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה השמינית ושומרת יותר מכל עיר אחרת על צביונה העתיק והייחודי: סמטאות מפותלות, מסגדים, ארמונות, מדרסות ושווקים סואנים. שווקי העיר נחלקו לגילדות ובעלי מלאכה, אזור הבורסקאים, אזור רוקעי הנחושת וצבעי הבדים. נראה את עבודת הרקמה על הגלביות והקפטנים. בצהריים נעצור לארוחת צהרים (בתשלום נפרד) באחת המסעדות המקומיות שמציעה פסטייה טעימה במיוחד. בהמשך נגיע למלאח, הרובע היהודי העתיק, בו התקיימה קהילה מפוארת הכוללת אנשי רוח כגון: הרמב"ם, רבי יצחק אלפסי ורבים אחרים. נבקר בבית הקברות בן מאות השנים ונשמע את סיפורה של סוליקה הקדושה. נחתום בביקור בבית הכנסת העתיק. ארוחת ערב במלון                                            לינה: בפס.
 
יום 6 : 18.10.23  פס- איפרן – מידלט - ארפוד
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את פס ונתחיל בנסיעה אל מדבר סהרה. תחנתנו הראשונה תהיה העיר איפראן השוכנת בגובה 1650 מטר בלב הרי האטלס התיכון. נטייל ברחובות איפראן ונראה בתים פרטיים ורחובות קסומים, אדריכלות מערבית עם השפעה מרוקאית. נמשיך ונחצה את שמורת הארזים הגדולה ביותר במרוקו ונטייל ביער הארזים והאלונים. נמשיך לעיירה מידלט השוכנת למרגלות האטלס הגבוה. כאן נפגוש לראשונה את סגנון הבניה האופייני לדרום מרוקו - קסבות בנויות מלבני בוץ במידלט נעצור להפסקת צהרים. נמשיך דרומה ללב המדבר בדרך נראה נאות מדבר שבהם מאות דקלים וערוגות. לינה במלון מיוחד. ארוחת ערב במלון.                                            לינה : ארפוד.
 יום 7 : 19.10.23  מדבר סהרה
לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח הנהוגים על ידי ברברים מקומיים דרומה לעיירה ריסאני. נבקר באחת הקסבות, נמשיך אל לב המדבר ונפגוש את בני השבט השחורים ה"גנוואה", צאצאים של עבדים מאפריקה השחורה והמוכרים בזכות המוסיקה המיוחדת שלהם, נתארח באחד הבתים ונאזין למוסיקה. בתום הביקור נמשיך ונסייר לאורך הדיונה הגדולה ונתרשם מסגנון הבתים המיוחד של אנשי המדבר שבנו את בתיהם למרגלות הדיונה. לקראת הצהריים נגיע לביקור באהל של פטימה אחת מנשות שבט הברברים כדי להכיר מקרוב את אורח החיים של נשות הברברים הנודדים במדבר סהרה. משם נמשיך לביקור באחד הכפרים הנעלמים בתוך מדבר סהרה.  נצא לנאת המדבר מרזוגה, נגיע לאחת מפינות החמד שם נתמקם לארוחת צהריים ולמנוחה קצרה. לקראת ערב נסייר ליד הדיונה הגדולה ונפגוש את האנשים הכחולים "הטוארגים", איתם נעלה על גבי גמלים אל הדיונה ונחזה בשקיעה המיוחדת של מדבר סהרה. חזרה למלון לארוחת ערב. ארוחת ערב במלון        לינה : ארפוד.


 
יום 8 : 20.10.23  ארפוד -  קניון הטודרה – דאדס
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הרי האטלס הגבוה. בדרכנו נעצור במפעל המים של תושבי המדבר "פוגרות" ונשמע הסבר מרתק על תהליך הובלת המים. לקראת הצהרים נגיע לפתחו של קניון הטודרה. בתוך מרחבי הסהרה מתרוממים גושי אבן גיר וחול צבעוני שנוצרו ע"י תופעת קימוט וסחף ויצרו תופעות גיאולוגיות מדהימות. הקניון  מסתתר עמוק בין קירות זקופים של רכס הגרניט האדמדם. נעזוב את האוטובוס ונצא לסיור רגלי בינות לבוסתנים וחלקות הירק עד לפתחו של הקניון. בתום הסיור נמשיך בנסיעה עד לבומם דאדס. אחר הצהריים יהיה זמן לפינוקים במלון(בתשלום נפרד) ארוחת ערב במלון
יום 9 : 21.10.23  דאדס - וארזאזאת- קסבת איית בן חדיו – מראקש
לאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך נתיב "אלף הקסבות"  אל בירת הוורדים, העיירה קלעה אל מגונה, וממנה לעיירת הנופש המדברית, וורזאזאת, נעצור לתצפית על הקסבה הגדולה ומשם נמשיך  אל קסבה איית בן חדו, המקום עבר בשנים האחרונות שיפוץ ושיחזור מחדש ומושך אליו אלפי תיירים. נסייר בין הסמטאות הציוריות ונעמוד מקרוב על אורח החיים של תושבי הקסבה. בתום הסיור נמשיך לנסוע בדרך נוף יפה ונחצה את מעבר ההרים ברכס האטלס הגבוה טיזין טיצ'קה (2260 מטר) לעבר מראקש. בהתאם לשעת ההגעה נצא לבילוי בכיכר בכיכר ג'אמע אל פנאע. ארוחת ערב במלון.

                                                                                                                                   
יום 10-11 : 22.10.23 - מראקש
 את היומיים הבאים נקדיש ליפה שבערי מרוקו, מראקש, זה ללא ספק, אחד מרגעי השיא בסיורינו זה, העיר נבנתה במאה ה-11 ומקפלת בתוכה את ההיסטוריה של מרוקו, היא מחולקת לשני חלקים, ה"מדינה" שזו העיר העתיקה, והגליז העיר החדשה, שיחד מעניקים לה את הצביון המיוחד. נבקר בגן האנדלוסי של  מסגד הקותוביה המרשים שנבנה בשנת 1158 ע"י עבד אל מואמין. נמשיך לטייל בעיר נתרשם משפע של שדרות רחבות ומטופחות, גנים ציבוריים, מלונות פאר ובתי יוקרה. נפגש באחת המסעדות לקורס בישול כולל ארוחת צהרים. נבקר במלאח היהודי - רחובות צרים וצפופים ומהם פתחי כניסה לבתים עם חצרות פנימיות ובבתי הכנסת של הקהילה. נסייר בשוק הגדול ונערוך היכרות עם בעלי מלאכה מסורתיים: רוקעים בנחושת, בורסקאים, נפחים, קדרים, צורפים, אומני גילוף ורוקחי תבלינים, אחר הצהריים ינתן זמן חופשי להנות מהשוק המיוחד של מראקש. בערב נבקר בכיכר ג'אמע אל פנאע ונשתלב בעשרות מעגלי הצופים המרותקים במרקידי הנחשים, מאלפי הקופים, מספרי הסיפורים, להטוטנים, מגלי עתידות, רקדנים ודוכני אוכל ריחניים ועסיסיים. בערב באחד הערבים  למסעדה מקומית אוטנטית בליווי רקדניות בטן שאיתן נוכל לרקוד.
לינה: מראקש.


יום 12 : 23.10.23 - מראקש - אסווירה – מראקש
לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה לעבר האוקיינוס האטלנטי. הדרך משופעת ביערות עצי ארגאן. נעצור לביקור במתחם לייצור השמן, המנוהל על ידי נשים בלבד. נקבל סקירה על תהליך היצור ועל התכונות המיוחדות  של השמן הקוסמטי העשיר בוויטמינים המשמש לעיסוי ולטיפולי פנים ומהווה מרכיב חשוב בייצור משחה נגד הזדקנות העור. נמשיך לעיר אסאווירה (מוגדור), הנראית כגלויה מצוירת. מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות שנבנו במאה ה-15. נעפיל אל הביצורים המגנים על הנמל, נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר באתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו. נבקר בסקאלה הערער האדום. לקראת ערב נחוזר למראקש
לינה במרקש

 
יום 13 : 24.10.23 -  יום ג' מראקש - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר בהתאם לשעת הטיסה, נבקר    במוזיאון איב סן-לורן, המוזיאון עצמו הוא סוג של מסע אל הקשר המיוחד בין סן־לורן למרוקו. הארכיון כולל למעלה מ־5,000 פריטי אופנה, עשרות אלפי אביזרים ואיורי אופנה של המעצב. הביקור במוזיאון ובגנים הסמוכים לו מזמנים חוויה עוצרת נשימה למי שמבקר במרקש וזקוק להפוגה מהאינטנסיביות של העיר, השווקים והקולות שלה. בהמשך היום יינתן להמשך סיור בעיר העתיקה. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה במראקש לטיסה ישירה לתל אביב.
פרטי הטיסות המוצעות:
 
Flight No. Arrive Depart To From Date
           


בתי המלון המוצעים:
 
 
CITY HOTEL N//night
CASABLANCA KENZI TOWER
https://www.kenzi-hotels.com/en/kenzi-tower
01 N
RBAT Dawliz Resort & Spa
http://www.hoteldawlizrabat.ma/
01 N
CHEFCHAOUEN Hotel PARADOR     http://hotelparadorchefchaouene.online/ 01 N
FES Merinides
https://www.lesmerinides.com/?utm_source=gmb
02 N
ERFOUD Hotel Chergui / XALUCA http://www.hotelchergui.com/en/home.php 02 N
DADES Xaluca Dades        http://www.xaluca.com/en/hotel/dades/ 01 N
MARRACKECH Kenzi Rose Garden
https://www.kenzi-hotels.com/kenzi-rose-garden/
03N
 

 
הטיול כולל:
 • טיסה: ת"א- ישירה למרקש
 • לינה : מלונות ברמת תיירות טובה (ראה רשימה מצורפת).
 • כלכלה : על בסיס חצי פנסיון + 2 ארוחות צהריים.
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדשי צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה :מומחית למרוקו  מצוות אמריקן אקספרס - ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר.
 • כניסות לאתרים : תשלום לכל הכניסות עפ"י המסלול המפורט
 • אשרת כניסה: ויזה קבוצתית בהגעה למדינה.           
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • הבונוסים בטיול שלנו:
   
  קזבלנקה : סיור מודרך במסגד הגדול.
  רבאט: תה ועוגיות.
  רבאט: סיור במוזיאון החדש.
  ארפוד: ג'יפים וארוחת צהרים במדבר.
  ארפוד: אירוח אצל הגנאווים.
  ארפוד: גמלים בדיונה.
  בקבוק מים בכל יום.
  ארפוד :צעיפים.
  מראקש : סיור כרכרות.
  מראקש : קורס בישול
  מראקש : ארוחת ערב כולל רקדניות.
  מראקש : מוזיאון איב סן-לורן

   
 
הטיול אינו כולל :
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל".
 • הוצאת דרכון או חידושו.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.                                                       
 • ביטוח נסיעות ומטען.
 • תשר למדריך הישראלי.
 • ​להרשמה ולפרטים נוספים  מלאו טופס זה