ספור מספר 6 :"בובה מייאסש"- (סיפורי "סבתא")מפורטוגל
הקללה- A Portuguese story by Vasconcelos Monteiro
 
מספרים על אגדה עממית בפורטוגל  שקשורה לקללה על לידת הבן השביעי שנולד למשפחה ללא בנות, האמונה עממית אומרת שהבן השביעי יהפוך לחצי אדם וחצי חיה (Lobizon )שיתקוף את בני האדם.

למשפחה בת 6 בנים נולד בן שביעי ושמו פליפה, הוא נולד בכפר קטן ליד יער גדול שבו האמינו התושבים באמונות שונות, בכל לילה של ירח מלא הם פחדו מאוד מהיצורים שהם חצי אדם וחצי חיה, שאותו יצור יכנס לכפר ויתחיל לזלול את התושבים.
אבל איך יצור כזה מתהווה? התשובה פשוטה מאוד: הקללה על הבן השביעי שנולד לכל המשפחה.
כאשר אמו של  Filipe הייתה בהיריון היא קיוותה שתיולד לה בת ולא לבן שביעי אבל זה לא קרה, והיא החליטה לאהוב אותו בכל ליבה למרות הקללה.

וכך חלפו להן שנים רבות בשלום. Filipe  צמח והפך לנער חזק שהיה אהוב על משפחתו ועל ששת אחיו אשר טופל בכפפות של משי מפחד הקללה, הוא לא נשלח לבית הספר ולמד בבית למרות שהנער אהב מאוד ללימוד ולא ניתן לו להתיידד עם נערים אחרים. לעיתים נדירות נשלח למשימה כמו לקנות לחם ונאמר לו להיזהר מאוד. גם הנערים בכפר כשראו אותו התעלמו ממנו.
לילה אחד בהיות הירח מלא, פליפ שאהב מאוד את הירח, פרץ החוצה מבתו זימר ורקד לאורו. אבל כל שנה שחלפה לה פליפ הרגיש יותר ויותר בודד ופחות ופחות שמח. לא היו לו חברים ואף פעם לא שיחק עם ילדים אחרים, בקר אחד הוא שאל את אמו:" מה כל כך לא בסדר איתי? אני לא ילד רע כל כך. אני מבצע את המטלות שלי לא מתפרע. אז למה מטפלים לי בצורה כל כך שונה משאר הילדים? 

כשהתקרב יום ההולדת החמש עשרה שלו Filipe היה עצוב יותר מתמיד. והשתוקק לברוח לתוך היער הגדול ולא לחזור לעולם.בלית ברירה אמו הסבירה את סיבת צרותיו. "אתה הבן השביעי שלי," היא אמרה" ויש קללה עליכם, הילד שלי. " Filipe היה מאוד מבולבל. "איזה מין קללה?" הוא שאל."ביום הולדת חמש עשרה שלך אתה תהפוך Lobizon, יצור שהינו חצי אדם וחצי זאב.

Filipe ידע מהספרים איך נראה  Lobizon  ומסיפורי אחיו . הוא לא רצה להיות Lobizon. הוא לא רצה להיות אכזרי  והוא לא היה בטוח בכלל שזה רעיון שיהיו לו  טפרים ארוכים ופרווה עבה בכל חלקי גופו.

בערב יום ההולדת החמש עשר שלו היה עצוב ביותר מאי פעם . הוא התיישב במיטה בחושך ובכה לעצמו. "תמיד הייתי לבד," הוא חשב. "אני תמיד טופלתי בצורה שונה. ועכשיו אני מקולל ואהפוך ל-  Lobizon. מה אני אמור לעשות? כל מה שרציתי היה לקבל יחס כמו כולם. כל מה שאני הכי רוצה בעולם זה לשחק ביער עם חברים שלי שמעריצים את הירח היפה בלילה. "

בעודו חושב הביט פליפ מחוץ לחלון חדר השינה שלו והבחין בירח העולה לשמים הכחולים הכהים מלאי הכוכבים. זה היה ירח מלא וגדול ויפה אשר מילא את  ליבו בשמחה. ואז קרה משהו מוזר. הוא  חש פעימה בבטנו וגירוד בכל רחבי עורו. ומפיו יצא קול מיילל והוא הרים את ראשו אל הירח וקרא אליו כפי שמעולם לא עשה לפני כן.  גופו התכסה בפרווה וציפורני ידיו ורגליו הפכו לטפרי שנהב. בגדיו נקרעו לגזרים ונפלו על הרצפה לרגליו. במראה בחדרו ראה עצמו פליפ את ההשתקפות של ילד זאב גבוה שמחזיר לו מבט ועיניו האדומות  נוצצות בחושך.

"אז אני Lobizon!"  קרא! . והרגיש שהגיע הזמן להפנות את גבו לחייו הישנים ולאמץ את גורלו החדש.


וכך פליפ  "ילד הזאב" הביט סביבו ונפרד מכל משפחתו מאביו ואמו ויצא החוצה בריצה אל תוך היער, כשלבו מלא תקווה חדשה לעתיד.
כאשר הגיע לעומק היער, לקרחת היער,  החל ליילל ולקפוץ ולרקוד ולצחוק ... וכאשר הפסיק לילל ולריקוד הבחין מסביבו בעוד  Lobizon צעירים ומבוגרים שברכו אותו.

'אתה בבית עכשיו, אמרו לו, ופליפ ענה לו " אני בבית" והרים את ראשו לכיוון הירח המלא וילל בכל כוחו.

רחוק מהיער עמדה אמו והקשיבה ליללות ה Lobizon חייכה לעצמה שבנה השביעי מצא סוף סוף את עצמו במקום שיהיה בו מקובל והצטרף לחבריו ויחיה חיים מאושרים וארוכים