חבל הדורדון ודרום צרפת

בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
יציאה בתאריך
11.6.2019

המחיר לאדם בחדר זוגי – 1725 €  בקבוצה של 25 מטיילים משלמים.
תוספת לחדר יחיד – 335  € 

חבל דורדון הוא אחד מהחבלים היפים ביותר בצרפת. אפשר למצוא בו מגוון נופים ואטרקציות כולל: גבעות מצוקיות מיוערות, עיירות עתיקות, טירות, מערות, ואוכל נפלא. החבל הוא ברובו כפרי ומתפתלים בו כבישים צרים. זהו חבל של נופים מרהיבים, טירות מדהימות, עמקים, פרהיסטוריה ומערות עתיקות.  שלושת הנהרות הגדולים של דרום מערב צרפת, הדורדון הגרון והלוט,  עוברים דרך המחוז בדרכם לאוקיאנוס האטלנטי. מומלץ לטייל באזור בין סרלה לדום שבו ישנם המון יערות וארמונות.  
בחבל הדורדון ישנן מערות האדם הקדמון כמו מערת לאסקו ומערת פאדיראק שבתוכן ציורים צבעוניים, שגילם עשרות אלפי שנים, הפכו את הדורדון למוקד משיכה פופוךרית ביותר בקרב חובבי הארכיאולוגיה והאמנות.     
בימי הביניים היה מחוז הדורדון אזור החיץ שבין שטחי אנגליה לבין שטחי צרפת ומכאן ריבוי הטירות והמבצרים שלרוב נשתמרו בצורתם המקורית. כיום איזור הדורדון מחולק לארבעה תת אזורים:
   


 
יום 1: 11.06.19 יום ג' מרסיי – רוקפור – מיו
נצא בטיסת בוקר ישירה למרסיי. נצא לכיוון העיר ארל נחצה את שפך הרון בדרכינו לעיירה מייו השוכנת על גדות נהר הטארן. בדרכינו נעצור בעיירה רוקפור סור סולזון שבה מייצרים את גבינת הרוקפור המיוחדת. נבקר במפעל ונשמע על תהליך ייצור הגבינה. לקראת ערב נגיע למלון ארוחת ערב במלון.                     
 לינה מיו
יום 2 : 12.06.19 קניון הטארן – סנט אנמי – מיו.
היום נבלה ביפה שבמחוזות צרפת "ארץ הקניונים". נצא ממייו לקניון דרגיין משם נטפס לרמה המרכזית לקראת הצהריים נגיע לעיירה הציורית בעיירה סנט אנמי עיירה קסומה היושבת על גדות הטארן נערוך סיור רגלי בסימטאות העיירה. נמשיך בנסיעה בתוך קניון הטארן היפה והמרשים ביותר בצרפת. אחר הצהרים נחזור למיו נערוך סיור בין סמטאות העיר העתיקה. ארוחת ערב במסעדה המגישה אוכל מהמטבח המקומי הטיפוסי.       לינה: מיו.                  
                                                                        
 
ליום 3: 13.06.19 מיו –  רודז-  קונק -  סאן סירק לה פופי – קאור
לאחר ארוחת הבוקר במלון, נעזוב את  מייו בדרכינו צפונה נעבור בעיר רודז שהיא גם בירת המחוז משם נמשיך לקונק. עיירה קטנה וציורית. שהיתה אחת התחנות החשובות בדרך העלייה לרגל לאתר הקדוש ביותר באירופה - סנטיאגו דה קומפוסטלה. נערוך סיור רגלי בעיירה כולל ביקור בכנסיה. אחר הצהרים נמשיך לאורך נהר הלוט לכפר סן סירק לה פופי כפר ציורי הנראה כלקוח מספרי האגדות, הבתים נראים כתלויים על צוק גירי ומיוער שגובהו 80 מטרים מעל נהר הלוט. הבתים משומרים להפליא ומוחזקים על ידי קהיליית אמנים שהתיישבה במקום. משם נמשיך לקאור. ארוחת ערב.                                    לינה: קאור.

 
יום 4: 14.06.19 קאור- רוקמדור- מערת פאדירק - סרלה
את היום נקדיש לאחד מחבלי הארץ היפים ביותר בצרפת, עמק הדורדון. גבעות מיוערות, עיירות עתיקות, טירות, מערות, אוכל נפלא ועוד. נתחיל את היום בביקור ברוקמדור שהינו  כפר מבוצר התלוי על צלע הר בגובה של כ- 200 מעל למישור שמתחתיו. משם נמשיך לביקור במערת פאדירק זוהי מערת נטיפים תת קרקעית. נרד לבטן האדמה לשייט תת קרקעי חווייתי במיוחד.  לאורך המסלול נראה  את הזקיפים והנטיפים המיוחדים ונשמע הסבר על התנאים הגיאולוגיים הדרושים להיווצרות מערה. אחר הצהריים נגיע לסרלה שבכיכר ניצב פסל של שלושה אווזים שהם סמלה של העיר. האזור ידוע בזכות גידול האווזים ויצור כבד האווזים. זה המקום לאניניי הטעם לערוך טעימות של כבד אווז.  לינה :באזור סרלה

 
יום 5: 15.06.19 סרלה- מערת לסקו - דום –סרלה
 לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור מערות לאסקו - זוהי מערה פרהיסטורית משוחזרת, העתק של מערה סמוכה שבה נמצאו ציורי קיר מלפני כ- 17000 שנים. הציורים כוללים פרים קדמונים שחורים שגודלם למעלה מחמישה מטרים, עדר איילים אדומים, צבאים, אריה, וביזונים. ישנם הרבה ציורים של בעלי חיים שנכחדו זה כבר מהעולם, או נדדו מאירופה בשלהי תקופת הקרח האחרונה. בתום הביקור נמשיך לאחת העיירות המפורסמות דום, עיירה קטנה עתיקה ומבוצרת בנויה על צוק רם אליה נגיע ברכבת קטנה. העיר מוקפת חומה ובה שערים. מהכיכר המרכזית של העיירה נשקף נוף חלומי, מרגש ועוצר נשימה של עמק הדורדון, השדות והכפרים הציוריים שמסביב. לקראת ערב נחזור למלון. במידה והזמן יאפשר, נבקר גם בכפר לה רוק גאז'יאק  La Roque Gageac זוהי אחת העיירות היפות בצרפת. העיירה ממוקמת בין צוק לבין נהר, בתיו עתיקים ובנויים אל תוך הצוק
לינה: סרלה 
 

 
יום 6 : 16.06.19 סרלה- אלבי- קרקסון- נים
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אזור הדורדון בדרכינו לאלבי זוהי עיר עתיקה ומקסימה הידועה בזכות המבנים הרבים ששרדו בה מימי הביניים. אלבי נקראת גם העיר האדומה על שום צבעם של הבתים. אחד מאזרחיה הידועים ביותר היה הצייר אנרי דה טולוז-לוטרק. בתום הסיור נמשיך לקרקסון היפה והגדולה במבצרי אירופה. נסייר בסמטאות הציוריות וברחובות הצרים, בין החומות והמגדלים. משם נמשיך לקראת ערב נגיע לנים. ארוחת ערב במלון.                        לינה: נים.
 
יום 7 17.06.19 נים- לה בו דה פרובאנס – מרסי.
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בנים עיר בעלת עבר היסטורי עתיק ומרשים, נבקר באמפיתיאטרון  הרומי השמור העומד על תילו והוא תאומו של התיאטרון בארל, כמו כן נראה את המקדש הרומי מייזון קארה שהוא מבנה רומי עתיק בנים, שנחשב לאחד המקדשים הרומיים שהשתמרו בצורה הטובה ביותר מימי האימפריה הרומית. נמשיך לעיירה הציורית לבו דה פרובאנס, אחת העיירות היפות של פרובאנס התלויה על צוק מרשים. נסייר בסמטאות הצרות, במוזיאונים  הקטנים, וחנויות האמנים. נסיים את היום במחצבה שבה מתקיים מופע אור-קולי מרהיב: של אחד הציירים ( כנראה ואן גוך) שתמונותיו יצגו על קירות המחצבה לצלילי מוזיקה נפלאה. חוויה מדהימה שמשלבת את כל החושים. לקראת ערב נגיע למלון ליד שדה התעופה. ניפגש לארוחת ערב וסיכום הטיול.                              ..
לינה: ליד שדה התעופה מרסיי

 
יום 8 : 18.06.19  מרסיי - תל אביב.
בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה במרסיי לטיסת חזרה לתל אביב.
 
המחיר כולל
 • טיסה : טיסה לדרום צרפת וחזרה.
 • כלכלה : חצי פנסיון
 • לינה : 7 לילות בבתי מלון כמפורט מטה.
 • הדרכה: מדריך מנוסה מצוות אמריקן אקספרס נסיעות- ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לימי הטיול על פי התוכנית.
 • כניסות לאתרים: תשלום מלא לכל הכניסות לאתרים, כמפורט במסלול.
 • תשר : טיפ לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • מערכת שמע
 
המחיר אינו כולל
 • כל מה שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל".
 • ארוחות צהרים.
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוח נסיעות ומטען.
 
הערות 
 • מחיר הטיול מבוסס על מינימום 25 מטיילים משלמים, במידה ויירשמו מ-20 עד 24 מטיילים מחיר הטיול יעלה 90 €.
 • במידה ותחול עלייה במחירי הדלק / מיסי הנמל תחול עלייה במחיר הטיול בהתאם לדרישת חברת התעופה
 • מחיר הטיול נקבע על פי התעריף הידוע בזמן שליחת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל ומסים נוספים, אשרות או שרותי קרקע – תחול תוספת המחיר על הנוסעים בהתאמה.
 • סדר הימים עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.
 
פרטי הטיסות המוצעות בחברת אל על:
1 LY 321 11JUN TEL AVIV – MARSEILLE  05:15  08:45
2 LY 322 18JUN MARSEILLE - TEL AVIV  09:50   14:45
 
 
רשימת בתי המלון המוצעים או דומים להם:
Web Site Telephone Hotel name Location
https://www.accorhotels.com/gb/hotel-5614-mercure-millau-hotel/index.shtml +33 5 65 59 29 00
 
Hotel Mercure מיו
http://www.divona-hotel-cahors.com/ +33 5 65 21 18 39 Best Western Divona קאור
http://www.hotel-moussidiere.com/en/ +33 5 53 28 28 74 Relais de la Moussidière סרלה
http://www.hotelvatel.fr/ +33 4 66 62 57 57 Hotel Vatel נים
https://www.accorhotels.com/gb/hotel-5095-ibis-budget-airport-marseille-provence/index.shtml +33 4 42 79 11 65 Ibis Airport שדה תעופה מרסיי