חבל הדורדון ודרום צרפת

בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
תאריכים:7.6-16.6
מחיר לאדם בחדר זוגי 
€4,290

 
יום 1 

תל אביב – מרסיי – מונטפלייה - קרקסון

בבוקר מוקדם נפגש בשדה התעופה בן גוריון ממנו נמריא בטיסת בוקר ישירה של חברת "אל-על" למרסיי. לאחר הנחיתה נצא בדרכנו מערבה ונגיע לביקור בעיר מונפלייה שהיא אחת ממספר מועט של ערים בצרפת אשר להן אין רקע רומי. עיר תוססת וחיה עם המון חנויות בוטיק, בתי קפה, רחובות קטנים, שוק צבעוני, פארק ענק מימדים ועם המון פרחים לצד היסטוריה מעניינת. נמשיך בדרכנו מערבה לביקור בעיר קרקסוןעיר מבוצרת בחבל אוקסיטניה הממוקם בין חבל פרובנס לחבל הדורדון. קרקסון נחשבת לאחת מהערים שנשתמרו בצורה יוצאת דופן מימי הביניים. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי ארגון אונסק"ו. כאשר נכנס בשערי האבן ונעבור בגשר העתיק המאפשר גישה אל העיר העתיקה, נרגיש בתוך בועה וכמה קטנים אנו בני האדם אל מול חומות האבן הענקיות. בסיום הסיור נמשיך למלון באוזר טולוז לארוחת ערב ולינה.

יום 2 
סנט סירק לה פופי – קהור – טעימות יינות קהור המפורסמים
היום נכנס לחבל הדורדון, החלק המרכזי של טיולינו. נחלוף כפרים ועיירות ציוריות ונסע בדרכים בתת חבל הדורדון הקרוי Lot בדרכנו אל הכפר סט. סירק לה פופי הנחשב לאחד מהיפים שבכפרי צרפת. הכפר יושב על מצוק שגובהו כ 100 מ'המתנשא מעל מימיו השלווים של נהר הלוט. נמשיך לביקור בעיר קהור Chaor בירת מחוז לוט המוקפת משלושת עבריה על ידי נהר הלוט. נראה את הגשר המפורסם שלה גשר ולנטרה, שריד מרהיב לבנייה מן המאה ה 14, נסייר במרכז ההיסטורי שלה ונבקר בשוק המקומי המלא בפרודוקטים מקומיים טעימים. נגיע לביקור טעימות יינות קהור האדומים והמפורסמים. בסיור הסיור העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

 
יום 3 
טעימות יין ביקבים של סנט אמיליון כולל ארוחת צהריים מקומית – בורדו
היום נצא מערבה בנסיעה בין נופים מרהיבים של מטעי כרמים ונכנס לביקור ב chateau Champion או דומה לו, אחד היקבים של העיירה המפורסמת סנט-אמיליון שהוכרזה על ידי ארגון  אונסק"ו כאתר לשימור מורשת עולם. נלמד על ההיסטוריה של ייצור היין, נטעם את היין האדום והלבן אותו מפיקים דורות של ייננים ונאכל ארוחת צהריים מקומית ביקב, חוייה גסטרונומית מקומית. נמשיך לביקור באחת הערים היפות של צרפת העיר בורדו, בירת היין של החבל, הבנויה לתפארה על שתי גדות נהר הדורדון. נסייר בעיר בורדו ההדורה, נראה את כיכר ז'אן ז'ורס, כיכר "חמשת המטבעות" עם פסליהם של מונטקסיה והג'ירונדיסטים, נהלך בסמטאות העיר העתיקה, שרידי חומותיה והטיילת לגדות הנהר. בתום הביקור נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.


 
יום 4 
קורס בישול עם ארוחת צהריים – טירת בירון
היום נצא לחוייה מיוחדת במינה – קורס בישול בו נלמד משף מקומי כיצד להכין את מטעמי האזור  והרטבים הנלווים. עלינו להתאמץ כי בסיומו של תהליך הבישול, נאכל אנו את שבישלנו ורקחנו ונלווה את הארוחה ביינות האדומים של מחוז פריגו. אחר הצהריים נגיע לביקור בטירת בירון היפהפייה. טירה מרשימה שנבנתה במאה ה-12 לספירה. נסייר בטירה ונתרשם מהאדריכלות המיוחדת. בסיום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.


 
יום 5 
העיירה האדומה קולון לה רוז' – חווית לימוד וטעימת כבד אווז – סארלה כולל השוק המפורסם - טעימות משקה ארמניאק
נבקר בעיירה ה"אדומה" קולון לה רוז' (Collonges La Rouge), מקום מרהיב עין שהשוטטות בו מזכירה חלום. נהלך בסמטאות אבן החול האדומה, נראה את החלק העתיק של העיירה מימי הביניים וננסה להבין מדוע שונה הכפר הייחודי הזה משאר כפרי חבל הדורדון. ניסע בדרכי הנוף של האזור ונגיע לביקור באחת החוות החקלאיות ונלמד על שיטות הגידול והפיטום של כבד האווז, כולל טעימות של ה Foi Gras המפורסם אותו נלווה בטעימות יין הקינוח של החבל. נמשיך לביקור בעיירה סרלה Sarlat. נבקר בשוק המקומי המפורסם, נהלך בין דוכני המזון, נדע להבחין בין סוגי הפטריות הגודשים את הדוכנים, נכיר ונטעם את גבינות העזים והנקניקים המפורסמים של החבל וכמובן לא נשכח את מוצרי ה Foi Gras כבדי האווז. נעצור לטעימות הארמניאק, משקה אלכוהולי מסוג ברנדי שהומצא בשנת 1400, כמאתיים שנה לפני הקוניאק. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.


 
 
יום 6 
דום -רוק גאג'אק – בינאק – שייט על נהר הדורדון – מפעל שמן מאגוזים מקומיים
נעמיק את הכרותינו עם העיירות הקטנטנות והכפרים החקלאים של מחוז הדורדון. כפרים ועיירות קטנות כאילו נלקחו מחלומות. נבקר בעיירותRoque Gageac  ו ,Domme הבנויות למרגלות מצוק ענק. נמשיך לבינאק המצויה על הנהר, נתרשם מהמבצר המתנוסס לתפארה מעל העיירה. נצא לשייט רגוע וקצר על נהר הדורדון. לסיום יום מהנה נבקר במפעל המייצר שמן מאגוזי לוז ומלך, כולל טעימות. בתום הביקור נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

 
יום 7 
רוקאמדור הכפר התלוי – מפעל גבינות עיזים
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד מסמליו המפורסמים של חבל הדורדון, הכפר התלוי רוקאמדור, על שמו של נזיר שנהג להתבודד באחת המערות הטבעיות שבמקום, בשולי מצוק אדיר של מעל מאה מטרים. נצפה על הכפר ונהלך בסמטאותיו. נבקר במפעל המייצר גבינות עיזים ונטעם ממוצריו. בסיום הסיור נפרד מחבל הדורדון הנפלא ונצא בנסיעה אל עבר אזור העיר קאהור לארוחת ערב ולינה.


 
יום 8 
מחוז קרסי - אלבי – מוזאון טולוז לוטרק
מחוז קרסי (Quercy), הוא המחוז אשר ממוקם מזרחית לחבל הדורדון, זהו אזור הבנוי מרמות גירניות מתקופת היורה. רמות אלו משוסעות בקניונים מרהיבים ומחוררות במערות קרסטיות. על הרמות צומחים יערות של ערערים, אלונים וחרובים. נגיע לביקור בעיר אלבי. זוהי עיר עתיקה ומקסימה הידועה בזכות המבנים הרבים ששרדו בה מימי הביניים. אלבי נקראת גם העיר האדומה על שום צבעם של הבתים. אחד מאזרחיה הידועים ביותר היה הצייר אנרי דה טולוז-לוטרק (1864-1901). נבקר בארמון ברבי- Palais de la Berbie  בו שוכן גם מוזיאון טולוז לוטרק הנפלא. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה
יום 9 
טולוז – מרסיי
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לביקור בעיר טולוז, "העיר הורודה", אשר נקראת כך בזכות הלבנים הוורודות שמהן נבנו הבניינים המפוארים במאה ה-15. העיר נוסדה במאה השביעית לפנה"ס על ידי השבטים הגאליים על גדת נהר גארון (Garonne), באמצע  הדרך בין האוקיינוס האטלנטי לבין הים התיכון. העיר העתיקה והפוטוגנית קטנה יחסית וקל להסתובב בה ברגל וליהנות מהכיכרות היפות. בסיום הסיור נצא בנסיעה מזרחה אל עבר העיר מרסיי. באם הזמן יאפשר נטייל בעיר הים תיכונית ונעלה לתצפית מרהיבה על העיר מרחבת התצפית של בזיליקת נוטרדם דה לה גארד. העברה למלון לארוחת ערב ולינה
יום 10 
מרסיי - תל אביב
בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה חזרה ארצה עם חברת התעופה "אל-על". נחיתה בשדה התעופה בן גוריון בשעות אחר הצהריים המוקדמות.

 
המחיר כולל
·        טיול בוטיק גסטרונומי לחבל הארץ הטעים בעולם
·        ביקור ביקבים עם טעימות יינות מקומיים נחשבים
·        קורס בישול עם שף מקומי
·        חצי פנסיון ועוד 2 ארוחות צהריים נוספות
·        ביקור בחווה חקלאית המייצרת כבד אווז
·        שייט על נהר הדורדון
·        מפעל לייצור גבינות מקומיות ושמן אגוזים מובחר
·        ביקור בערים: בורדו, קאהור, אלבי, טולוז, סארלה, קרקסון, מונטפלייה
·        ביקור בכפרים המדהימים קולון לה רוז', סנט סירק לה פופי, רוקאמדור הכפר התלוי
·        מוזאון טולוז לוטרק באלבי


המחיר אינו כולל
  • כל מה שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל".
  • ארוחות צהרים.
  • הוצאת דרכון או חידושו
  • הוצאות בעלות אופי אישי
  • ביטוח נסיעות ומטען.
 

 
 
רשימת בתי המלון המוצעים או דומים להם: