אדמה מסעות וטיולים
                                               קרנבל בריביירה הצרפתית
                                                 8 ימים של צבע, חגיגות 
                                      קרנבל ואמנות בניס ובסביבותיה
                                                           יציאה: 20 פברואר, 2019
                                                          חזרה: 26 פברואר, 2019
 
                                 בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטין-מאייר
 

קרנבל הפרחים בריביירה הצרפתית הוא אחד הידועים בעולם. הוא מתקיים כל שנה בתקופת הקרנבלים, לפני תחילתה של תקופת התענית של הנוצרים, כ-40 יום לפני חג הפסחא. הקרנבל מציין את האפשרות האחרונה לחגוג ולשמוח לפני שמתחילה תקופת התענית הארוכה. בניס הוא קיבל אופי מיוחד שבו מושם דגש על שימוש בפרחים לצורך עיטור הפלטפורמות של הקרנבל. במנטון, עיר קטנה ממזרח לניס, מקיימם מדי שנה את "פסטיבל הלימון". זוהי חגיגה גדולה של מוסיקה, מסיכות, צועדים ורקדנים, הרוקדים לצלילי התזמורות הצועדות. זהו, ללא ספק, ארוע המזכיר באופיו את הקרנבלים הגדולים  והידועים ביותר בעולם, ומושך אל העיר מאות אלפי חוגגים. במסגרת הטיול נצפה באירועי הקרנבל, אך לא נתעלם מנופיו ומורשתו האמנותית העשירה של חוף התכלת.

יום 1: תל אביב- מרסיי - ניס  
נצא בטיסת אל על מוקדמת למרסיי, ונצא משדה התעופה בדרכנו לניס.

בדרך נבקר בעיירה לה קאנה. נבקר במוזיאון בונאר, המכיל בעיקר את עבודותיו של פייר בונאר, מהחשובים שבאחרוני הציירים האימפרסיוניסטים. נמשיך לניס. זמן להתרעננות ומנוחה במלון, לפני שנצא בערב לטעום טעימה ראשונה מחגיגות הקרנבל. לינה בניס.

 
 
 
יום 2: אנטיב- ביו  
היום יוקדש לאמנות וביקור בתערוכות קבועות של אמנים בינלאומיים שקיבלו השראה בריביירה. נתחיל באנטיב, הלא היא אנטיפוליס היוונית, אחת הערים התוססות ביותר בריביירה. האתר החשוב מבין אתרי אנטיב הוא מוזיאון פיקאסו, השוכן בחלק מטירת גרימלדי העתיקה והמרשימה, שנבנתה מול הים על שרידי מבנה רומי. בשעות אחר הצהריים נבקר במוזיאון  לג'ה בעיירה ביו. נחזור לניס. לינה בניס.  
 
 
יום 3: קאפ פרה - סנט פול דה ונס- ניס  
בבוקר נצא לקאפ פרה, חצי אי יפהפה שעליו בנתה ביאטריס דה רוטשילד ארמון ורוד, מקסים, דוגמא נהדרת לסגנון ה"בל אפוק". נבקר בארמון ובגן המיוחד שסביבו. ניסע לסנט פול דה ונס, כפר עתיק ומבוצר, השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים הציוריים שמסביב. נבקר במוזיאון פודסיון מאג, אחד מהמוזיאונים המודרנים החשובים והמעניינים. במוזיאון ובגן הפסלים שלו יצירות של ג'קומטי, מירו, בוטרו, שגאל, מטיס ועוד ועוד.נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האמנים. בבית הקברות הקטן והציורי קבורים שגאל ורעייתו. נחזור למלוננו בניס.  
 
 
יום 4: אז - ניס  
ניסע לאורך החוף, מדי פעם נעצור לתצפיות יפות אל המפרצים והאיים שבתוכם ונגיע לאז. זהו כפר קטן ומבוצר היושב על צוק אדיר מעל הים. נבקר בכפר ונתרשם מהנוף הנפרש לפנינו. לרגלי ההר נמצא מפעל בשמים עם שם עולמי. ניכנס אליו לסיור מרתק, בו נקבל הסברים על תהליך היצור , וגם נוכל להתבשם ולהריח.  בשעות הצהרים נחזור לעיר הגדולה, ניס. נבקר במוזיאון חשוב ביותר, המוזיאון לאמנות מודרנית, שם נתרשם בעיקר מעבודות של אמנים מ"אסכולת ניס". בערב נבלה במרכז העיר, שם מתקיימים אירועי הקרנבל. לינה בניס.  
 
 
יום 5: ניס  
היום יוקדש לעיר ניס, אתריה וחגיגותיה. העיר היפה, בירת הריביירה, יפה ומעניינת תמיד, ועל אחת כמה וכמה בתקופת הקרנבל. העיר הפכה למרכז יצירה חשוב באמנות של תחילת המאה ה-20. נתחיל את היום בביקור במוזיאון שאגאל המוקדש לציורי התנ"ך הממוקם בגבעת סימייה, בחלקה העליון של ניס. מכאן נמשיך למוזיאון מטיס הסמוך. בצהרים נחזור לאירועי קרנבל הפרחים . לקראת הערב נסייר בעיר העתיקה של ניס ובגבעת המצודה השלטת מעל. נצפה על החוף המדהים של מפרץ המלאכים מזה, ועל הנמל העתיק מזה. נרד לכיוון העיר העתיקה ובזמן שייוותר, נטייל ונתרשם מהעיר היפה והגדולה, על רחובותיה השוקקים, החנויות, בתי הכלבו הגדולים ועוד. בערב נצא לראות את "המצעד המואר" מופע של זיקוקים ואורות מרהיב. לינה בניס.  
 
 
יום 6: מנטון, אמנות ופסטיבל הלימון  
ניסע לאורך הריביירה הצרפתית עד העיר מנטון, שבה חוגגים כל שנה, מזה יותר מ-80 שנה, את פסטיבל הלימונים. נבקר בעיירה הקטנה השוכנת על שפת הים, סמוך לגבול האיטלית. נשתתף בתהלוכה מרהיבה וססגונית של רכבים מקושטים בפירות הדר. לאחר חגיגות הפסטיבל, נבקר במוזיאון קוקטו, מוזיאון המשקף את גדולתה של העיר מנטון והאמנים הרבים שביקרו בה. המוזיאון נפתח לפני שנים ספורות, ומציג את עבודותיו של האמן שניחן בכשרונות כה רבים – משורר, מחזאי, סופר, קולנוען, מעצב, פסל וצייר. לא נסיים לפני שנעיר את חושינו בגנים המוארים של מנטון, בהם משחקים של אור וצבעים, צלילים קסומים בשילוב ריח הדרים ועוד כמה הפתעות. בשעות הערב נחזור לניס. לינה בניס.  
 
 
יום 7: מנדליה – קאן - מרסי  
ניסע לעיירה מנדליה, ארץ פרח המימוזה. כל שנה מינואר  עד מרץ פורחים עצי השיטה (מימוזה) וכל העיירה מתקשטת בפרח הצבעוני והריחני. נטייל ביער המימוזות, מקום קסום של ריחות וצבע עז לעיניים. נמשיך לקאן, בירת הקולנוע של אירופה. נראה את הטיילת היפה, ארמון הפסטיבלים, ואת נמל היכטות הגדול והמרשים. נמשיך וניסע למרסיי, בה נלון.  
 
 
יום 8: מרסיי – תל אביב  
ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לתל אביב.  
 
 
תנאים ומחירים

מחיר הטיול (לאדם בחדר זוגי)

                                 
מרכיב מחיר
 
מחיר לאדם בחדר זוגי 2,290€
מסי נמל והיטלי דלק (עשוי להשתנות) 66€
סה"כ 2,356€
 

הערות למחיר
תוספת ליחיד בחדר בסך: 395 אירו.

יציאת הטיול מותנית ב-20 משתתפים