לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט

שמונה ימים בדרום צרפת- ארצם של הקאטרים

06.4.2015-13.4.2015הדרכה: ד"ר ורדה רוטשטיין מאיר  ומלווה מטעם חברת טור דה פרנס

 
טיול מרתק לשוחרי אמנות, המשלב ביקור בערים יפייפיות, עם נופים נפלאים. הטיול מתחיל בטולוז "העיר הוורודה", עיר ההיטק והמדע של צרפת, מרכז היצור של הלווין האירופאי ושל חברת אירבוס, אך גם מרכז תרבות חשוב,והסטוריה מרתקת. העיר עשירה במונומנטים הסטורים חשובים, כנסיות ומנזרים, ומוזיאונים לאמנות . תור הזהב של העיר היה בימי הביניים, וזאת בזכות המסחר בצבע הכחול , אותו הפיקו מצמח האיסטיס(WOAD) . את הצמח הזה שהובא מהמזרח, גידלו בעיקר בשלשת הערים בהם נבקר : טולוז, קרקסון בה נבקר במבצר הגדול והמרשים ביותר באירופה, ובאלבי , עיר הולדתו של טולוז לוטריק, האומן המיוסר. נבקר כאן במוזיאון המכיל את האוסף הגדול ביותר של ציוריו ובכנסיית סן ססיל המדהימה.   בטיול זה נשלב ביקורים במוזיאונים עם נסיעה בנופים ירוקים ומרתקים, ביקורים בכפרים תלויים ועיירות מבודדות , עם מרכזי תרבות כמו אלבי, טולוז, ומונפלייה. בכל מקום כמעט ניתקל בשרידי התרבות הקטארית (אלביגנזית), ובתוצאות מסע הצלב שנוהל כנגדם, כמו גם בדרך עולי הרגל לסנטיאגו דה קמפוסטלה, וכשוחרי אמנות, לא נוותר כמובן  על מיטב המוזיאונים ויצירות האמנות מהרומנסק   ועד לאמנות בת זמנינו.

הטיול שלנו כולל

מוייסק- הכנסייה
טולוז- מוזיאונים  אוגוסטין ובמברג
קרקסון- ארמון קומטל 
קסטר – מוזיאון גויה
אלבי – מוזיאון טולוז לוטריק וכנסיית סן ססיל
קורד סור סייל – רכבת תיירים
מונסטיז – הקפלה של סן ז'אק- מוזיאון בז'ן וגה
רודז – מוזיאון סולז'
קונק
קאוס דה מונפלייה- רכבת תיירים
הגשר של מיו
סן גויים לה דסרט
מונפלייה – מוזיאון פבר , המקווה העתיק, אנטיגון
 
יום 1  תל-אביב - מויסק  - טולוז
טיסת בוקר ישירה  לטולוז. עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה  למוייסק. כבר בביקורינו הראשון בטיול , נפגש עם אחד המונומנטים המרשימים שבדרום צרפת- הכנסיה והמנזר של מוייסק, ולייתר דיוק חצר המנזר (הקלויסטר ) . מכאן נמשיך לטולוז, העיר הגדולה היפה והחשובה , "העיר הוורודה", כפי שמכונה  בשל הלבנים האדומות מהם  בנויים  בניניה . סיור קצר בעיר לפני ההגעה לבית המלון בו נשהה  בשלשת הלילות הבאים .  
 
יום 2 טולוז
נתחיל את היום בביקור בבזיליקת  סן סרנין,אחת התחנות החשובות על דרך הצליינים לסנטיאגו דה קמפוסטלה, שהינה לא רק הכנסיה הרומנסקית הגדולה באירופה, אלא גם אחת החשובות והמרשימות ביותר. מנזר היעקוביני  השייך למסדר הדומיניקני. כנסיית המנזר המסיבי, בנויה מלבנים אדומות ומפורסמת בזכות כיפותיה המזכירות עצי דקל. נמשיך לביקור במוזיאון    במברג,  הנמצא באחד מהמבנים המרשימים והיפים של טולוז, ארמון מהמאה ה16 והכולל  אוסף מרשים ביותר של יצירות אמנות   מהרנסנס ועד ימינו . מוזיאון נוסף שנבקר בו הוא מוזיאון אוגוסטין, הכולל ציורים ופסלים מראשית הנצרות ועד ימינו. האוסף המרשים ביותר הוא של פסלים  רומנסקים מהמאה ה12 . בין לבין נתרשם מהעיר היפה, מכיכר קפיטוליום ועוד ככול שיותיר הכח והזמן.
 
 יום 3  קרקסון – ההר השחור – קסטר
נתחיל את היום בביקור במבצר הגדול והמרשים של אירופה, בקרקסון, . נטייל בין החומות , בסמטאות ועל החומות. נמשיך וניסע   בשמורת הטבע של ההר השחור בכביש הררי המתפתל ביער צפוף וגדול  כשמידי פעם נעצור לתצפיות . נגיע  לקסטר, עיר הולדתו של ז'אן ז'ורס,  בה נבקר במוזיאון המוקדש לציוריו של הצייר הספרדי – גוייה. מכאן נחזור ללילה אחרון בטולוז.
 
יום 4  אלבי  - קורד – מונסטריז – רודז
ניפרד מטולוז וניסע לאלבי, עיר הולדתו של טולוז לוטריק. נבקר במוזיאון החשוב והמיוחד המוקדש לצייר ,  הנמצא בארמון הבישוף לשעבר, ובקתדרלה   סן ססיל המרשימה ביותר הנראית כמבצר מבחוץ ואילו בפנים היא מדהימה ביופיה ועשירה בפסלים , גילוף וציורים מיוחדים.
נמשיך לקורד סור סייל, שכשמה (קורד שבשמיים) כן היא- יושבת על ראש הגבעה לעיתים מעל העננים. זהו כפר  מבוצר(בסטיד)  שרוב בתיו השמורים הם  ממאה ה 15. נעלה ברכבת אל הכפר העתיק ונטייל ברחובות הציוריים . נמשיך למונסטריז , הנחשב לאחד הכפרים היפים של צרפת ונראה יצירה בלתי רגילה, של פסל לא ידוע מהמאה ה 15 המתארת את השלב האחרון בפסיון. נמשיך צפונה לרודז, בירת האיזור, היושבת בלב מחוז  אווירון היפה שרובו  שמורת טבע .     עם ההגעה נבקר במוזיאון שבניתו הסתיימה זה לא מכבר, ומוקדש לצייר הצרפתי החשוב ביותר בן זמנינו שנולד בעיר- פייר סולז'( הציורים השחורים) לינה וארוחת ערב ברודז.
 
יום 5  קונק – קניון הלוט – אספליון – רודז
היום ברובו יהיה באזור קניון נהר הלוט היפה.  ניסע ונטפס אל קונק,   אחד הכפרים היפים והחשובים בדרך הצליינים לסנטיאגו דה קמפוסטלה. נבקר בכנסיית סן פואה שם נתמקד בעיקר בטימפנון בשער המערבי מהמאה השתים עשרה, יצירה אל מותית המתארת את יום הדין. נבקר גם במוזיאון האוצר בתוכו את מיטב האוצרות והרליקים שהביאו עולי הרגל לכנסייה החשובה הזאת. נמשיך ונטייל בקניון הלוט היפה, בין כפרים תלויים ועיירות היושבות על שפת הנהר. חזרה לרודז.
 
יום 6  מיו –קאוס דה מונפלייה לה ויו -  סן גויים לה דסרט - מונפלייה
יום נוסף  שכולו טבע. ניסע  למיו היושבת על פתחו של קניון  נהר הטארן , ונראה את הגשר הגבוהה בעולם, פלא הנדסי ויצירה ארכיטקטונית מדהימה.  נמשיך וניסע בשמורת  טבע יחודית המאופיינת בתצורות סלע שונות ומשונות. נטייל ברגל וברכבת מיוחדת הנוסעת בין הסלעים. נמשיך מזרחה בשמורת הסוון,  איזור, הנמצא  בין הים ובין הרמה המרכזית, ומתאפיין בטבע פראי, תופעות טבע יחודיות ובכפרים נידחים ,  לביקור בכפר קטן וציורי בשם סנט גויים לה דסרט, שהיה , בשל מיקומו, מבודד משך שנים רבות. נמשיך הלאה מזרחה אל חופי הים התיכון ואל העיר מונפלייה , עיר יפה ומעניינת , המשלבת  עתיק וחדש, בה נוסד ביה"ס לרפואה הראשון באירופה, בה נשהה בשני הלילות הבאים.
 
יום  7  מונפלייה
היום יוקדש כולו למונפלייה, אחת הערים היפות ביותר בדרום צרפת, עיר עם הסטוריה עשירה ומעניינת . נראה את החלק החדש של העיר- אנטיגון- שתוכנן ע"י הארכיטקט ריקרדו בופיל, אחד החשובים והבולטים בסגנון הפוסט מודרני.המוטו שלו הוא  שיצירתו היא "מחאה ברוטאלית" נגד הארכיטקטורה המודרנית הפונקציונאליסטית .נטייל  בעיר העתיקה,ונבקר  בבית הספר לרפואה, בגן הבוטאני הסמוך, במקווה העתיק , בטיילת פרו , בכיכר ה"קומדי פרנסיז", ובעוד ועוד אתרים מעניינים . כמו כן נבקר במוזיאון פברה השוכן בבניין נאה ומכיל אוסף מרשים ומגוון של ציורים ופסלים. בניהם יצירות של קורבה, דה לה קרואה,  פרדריק בזיל, דופי , ואחרים מהמאה העשרים ופסלים של בורדל, מאיול,  רישייה  ואחרים.  לינה  במונפלייה.
 
 
יום 8  מונפלייה – טולוז – תל-אביב
ניפרד ממונפלייה ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של טולוז, ממנו נמריא בטיסה ישירה חזרה לארץ . 
 
 מחיר למטייל בחדר זוגי:????? 
תוספת לחדר ליחיד:  ????

 
המחיר כולל
 • טיסות  איר מדיטרנה  ישירות  לטולוז וחזרה  
 • 7 לינות במלון ברמת תיירות טובה  
 • כלכלה – ארוחות בוקר מזנון  +2 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריכי הטיול:  דר' ורדה מאיר רוטשטיין ומר אלי שנהב(ארכיאולוג)
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
 
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • טיפ למדריך הישראלי
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"
 
 
 
 לפרטים והרשמה: ורדה vmayer@netvision.net.il
 
טיול נעים מצוות TOURS DE FRANCE