אמנות, קפה ושוקולד בצפון איטליה
24 לספטמבר  2014 בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר


הטיול יוצא בחברת סולו איטליה
יום ראשון 24.10 : ת"א - ונציה - עיר התעלות
הבוקר נמריא משדה התעופה בן גוריון בדרכנו לונציה. אחרי הנחיתה נשים פעמינו לעיר התעלות ונציה. נתחיל בסיור רגלי בסמטאות ונציה ונגיע למוזיאון פגי גוגנהים שבו נראה את האוסף של הגב' פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), מוזיאון מרשים לציור ולפיסול של המאה ה- 20 הממוקם בארמון מהמאה ה- 18 הניצב על גדת התעלה הגדולה. נמשיך לעבר גשר ריאלטו המחבר את שתי גדות התעלה הגדולה ונגיע עד כיכר היונים המפורסמת, הלא היא פיאצה סן מרקו. נלמד על הארמונות היפים המקיפים אותה ונצפה בגשר האנחות הידוע לשמצה. נבקר בארמון הדוג'ים מקום מושבם של שליטי ונציה בתקופת הרפובליקה המפוארת. אחר הצהריים זמן פנוי להנות מסמטאות ותעלות העיר הקסומה. בערב העברה למלון באזור פאדובה. ארוחת ערב.
 
יום שני 25.10 : קפה Illy - שוקולד Peratoner  
הבוקר נצא לכיוון העיירה Pordenonre  בה נבקר במפעל השוקולד Peratoner. נמשיך לכיוון טרייסטה
עיר הנמל הבנויה על צלע הר מעל לים האדריאטי, הידועה לא רק בנופיה, אלא גם במסעדות שלה, שבהן מגישים שפע של דגים ופירות ים, בבתי הקפה בסגנון וינאי, בתיאטראות ובמוזיאונים מעניינים. העיר משמשת כמרכז ייבוא הקפה הגדול ביותר באירופה ומייצרים בה שני מותגים מובילים — ”אילי" ו"קרם קפה. אחר הצהריים נבקר במפעל הקפה הנודע Illy  ונלמד את סודות הקפה ואופן ההכנה המקצועי. לקראת ערב נשוב למלוננו. ארוחת ערב במסעדה. אחרי ארוחת הערב (במידת האפשר) נצא לסיור ערב רגלי בפאדובה.
 
יום שלישי 26.10 : קפה  Diemen - מנטובה
הבוקר נצא לביקור במפעל קפה Diemme . בתום הביקור נמשיך לעיר של האגם – מנטובה. נלמד על המישור הפורה שהיה בעבר ביצה, וניכנס למרכז העיר לסיור בכיכר סורדלו המיוחדת על שלל בנייני הציבור שבה, נבקר בפאלאצו דוקאלה מקום מושבם של משפחת גונזגה שליטי העיר במאה ה- 15, וכיכר ברולטו בה נצפה בפסלו של וירגיליוס – יקיר העיר. בתום הביקור העברה למלון באזור ורונה. ארוחת ערב במסעדה.
 
  יום רביעי 27.10 : מונזה - מילאנו
הבוקר נצא למילאנו בירתו של חבל לומברדיה. נעצור במונזה לביקור במסלול המרוצים של פורמולה 1. נמשיך לסיור מודרך במילאנו. נראה את הדואומו המרשים, נטייל בגלריה ויטוריו עמנואלה השני, קניון יוקרתי ומיוחד, נצפה בבית האופרה לה סקאלה. לא נוותר על המוסד הקולינארי האיכותי ביותר באיטליה - מעדניית פק PECK. שלוש קומות של "מוזיאון גסטרונומי" שאין שני לו. זמן חופשי להסתובב במרכזה התוסס של העיר. בערב העברה לבית המלון באזור טורינו. ארוחת ערב.
 
יום חמישי 28.10 : שוקולד Guido Gobino - טורינו
הבוקר נצא לסיור במפעל השוקולד Guido Gobino. בתום הביקור נמשיך לסיור בטורינו בירתו של חבל פיימונטה.  נצא לסיור רגלי במרכז העיר טורינו, בכיכר סן קארלו (Piazza San Carlo) שנבנתה במאה ה - 17, בקתדרלת סן ג'ובאני (Cattedrale Di San Giovanni) בפיאצה קסטלו המיוחדת, בארמון המלכים, בו התגוררו הנסיכים לבית סבויה, נתרשם מרחבת הכניסה הגדולה של ארמון הנשים ומגרם המדרגות הגרנדיוזי שתכנן פיליפו יוברה בסגנון הבארוק. הפסקת צהריים באחד המקומות המעניינים בעיר Eataly - מבנה מיוחד המרכז שפע של דוכני מזון ומסעדות אשר המוטו שלהן הוא ה- .Slow  food  אחר הצהריים זמן פנוי ליהנות ממדרחוב העיר הסואן - ויה גריבלדי וויה רומא. חזרה למלון וארוחת ערב במסעדה.
 
 יום שישי 29.10 : קפה Lavazza  - טורינו
את הבוקר נקדיש לביקור במפעל הקפה Lavazza , אחר נשוב אל העיר, לביקור במולה אנטונליאנה סמלה של העיר, נבקר במוזיאון הקולנוע ונעלה לראש הבניין ממנו נשקף נוף מרהיב על העיר. נבקר במוזיאון לאמנות המצרית בו נמצאים ממצאים ארכיאולוגים חשובים מתקופות מצרים העתיקה הכולל פסלי ענק של האלים והמלכים. נקנח בביקור במוזיאון המכוניות הייחודי  לטורינו ונראה את התפתחות המכוניות במאה השנים.
 
יום שבת 30.10 : עמק הלאנגה - מילאנו - ת"א
הבוקר נעזוב את טורינו וניסע דרומה לאזור הלאנגה. המאופיין בגבעות אבן גיר. נתחיל בחיפוש פטריות הכמהיין, נמשיך לעבר יקב מקומי שנוסד על ידי ויטוריו עמנואל השני המלך הראשון של איטליה, בו נלמד על יינות האזור המעולים ונטעם את יינות פיאמונטה המפורסמים – ובראשם הברולו. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ממבצר גרינציאנה הצופה על העמק כולו. בערב העברה לנמל התעופה במילאנו לטיסה חזרה.
טיסות אליטליה
 
1 AZ 809L 24OCT 5 TLVFCO     0550  0840 
2 AZ1463O 24OCT 5 FCOVCE    1010  1115 
3 AZ2075L 30OCT 4 LINFCO     2000  2110 
4 AZ 810L 30OCT 4 FCOTLV     2215  0235   31OCT 5
 
מחיר לאדם בחדר זוגי :  1399 יורו (מבוסס על 24 נוסעים )
תוספת חדר ליחיד: 249 יורו

 
 

 


לפרטים והרשמה:vmayer@netvision.net.il