חמישה ימים של סמינר  אמנות ברומא
כל הדרכים מובילות לרומא- סמינר אמנות
בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 
מחיר לאדם בחדר זוגי 1165 אירו
 
מבוסס על טיסות אל על
 
 LY 385 08MAR 7 TLVFCO SS1  0610  0900  /DCLY /E
 LY 384  12MAR 4 FCOTLV SS1  2155  0225   13MAR 5
 
 
ברומא אפשר להסתובב ימים רבים  ולא להספיק לראות הכל. בעיר הבירה של איטליה ישנם אתרים היסטוריים מתקופת האימפריה והקיסרים ועד לאמנות העכשווית במוזיאונים, עיר של רחובות וסמטאות ציוריות  וכיכרות עם מזרקות. בכל פינה אפשר לראות פסל ובכל כנסייה יצירת אמנות חשובה, הטיול שלנו יסקור את רומא האימפריאלית דרך רומא של האפיפיורים ונגיע עד האמנות המודרנית מבלי לוותר על הכיכרות היפות, המזרקות, ובתי קפה, ושלל רחובות האופנה
יום 1 יום ראשון (תלוי בשעת ההגעה לרומא)
בשעות הבוקר המוקדמות נמריא לרומא , לאחר התארגנות קצרה נצא למוזיאון לאמנות מודרנית Galleria d'art Moderna)) . המוזיאון לאמנות מודרנית  נמצא בתוך הפאלאצו דלה בלה ארטי ברומא, בבניין אשר תוכנן על-ידי הארכיטקט צ'זארה בצאני, בשנת 1911 לרגל תערוכה בינלאומית. המוזיאון הוקדש בתחילה לציירים ופסלים איטלקים מהמאה ה-19 וה-20, אולם כיום ניתנת כאן במה גם לאמנים הזרים הגדולים ביותר. בין היצירות הבולטות המוצגות כאן ניתן למצוא את עבודותיהן של אמנים כמו מורנדי, ואן גוך, מונה, קנדינסקי ואחרים.
אחר הצהרים נערוך ביקור במוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית MAXXI שנבנה על ידי הארכיטקטית זהה חדיד ומכיל יצירות אמנות איטלקיות עכשוויות ותערוכות מתחלפות. העברה למלון, ארוחת ערב חופשית.

יום 2 יום שני. הותיקן
את הבקר נתחיל בביקור בכנסיית סנטה מריה דלה ויטוריה ונראה את יצירתו המדהימה של ברניני, "האקסטזה של סנטה תרזה".  נמשיך לעבר מוזיאוני הותיקן. נשוטט בפינקוטקה לציורי הרנסנס והבארוק ומשם נעבור בחדרים ובמסדרונות בכדי לראות את המיטב: הפסלים "לאוקון ובניו", "אפולו בולדרה" ועוד. נמשיך לציוריו של רפאל בסטנצות אותן עיטר ונכנס לקפלה הסיסטינית כדי לראות את עבודת האמנות בתקרת הקפלה פרי מכחולו של מיכאלאנג'לו. נמשיך אל הכיכר והכנסייה של סנט פטרוס. בכנסיה נתבונן ב"פייטה היפה" של מיכאלאנג'לו ובכיפה פרי תכנונו. ובמספר יצירות של ברניני .                                                                                     

יום 3 יום שלישי
את היום נתחיל בנסיעה בויה אפיה ענתיקה לקטקומבות - מערות הקבורה - ובהן ציורי קיר רומיים אליליים ונוצריים קדומים. לאחר מכן נמשיך בביקור בגבעת הקפיטול (Piazza del Campidoglio) בה ישבו מוסדות השלטון הרומיים בימי תהילתם. כיום זהו מקום מושבה של העירייה ושל המוזיאונים של הקפיטול. נבקר במוזיאוני הקפטוליני נראה את פסל הארד של הזאבה המיתולוגית עם שני התאומים ואת מיטב הפיסול הרומי. נמשיך למוזיאון לפיסול רומי הנמצא בחברת החשמל של רומא הנקרא : MONTEMATINI אשר ישלים לנו את תמונת הפיסול ברומא. נצפה על פורו רומאנו ועל הקולוסאום (Colosseo), אחד מסמליה המובהקים של העיר, כאן נערכו קרבות הגלדיאטורים לעיניהם של אלפי צופים ולעיניו של הקיסר. נצפה מויה אימפריאל על חורבות פורום רומנו(Foro Romano),  הפורום הרומי הקדום אתר בעל חשיבות עצומה, המסמל את ראשית תולדות רומי.                                           העברה למלון, ארוחת ערב חופשית (אפשרות לסיור ערב בפיאצות:פונטה די טרבי, פיאצה נבונה ועוד)

יום 4. יום רביעי                                                                                                                  
תחיל את הבקר בביקור בוילה בורגזה  Borghese))המציגה אוסף של אמנות ופסלים שנאסף על ידי הקרדינל שיפיונה בורגזה וביניהם יצירות של ברניני, קרוואג'ו טיציאן ורפאל. 
נמשיך לכנסיית סנטה מריה דל פופולו  (Santa Maria del Popolo) כנסייה המכילה שני ציורים חשובים של קראוג'יו, "צליבתו של פטרוס", "הצלתו של פאולוס".                                                                                                                           ולאחר מכן נבקר במוזיאון "ארה פאקיס" (Museo dell'Ara Pacis ) מזבח המוקדש לשלום ש"הוענק לעולם" על ידי הקיסר אוגוסטוס.  המזבח נחשב אחת מיצירות האומנות היפות ביותר שנוצרו בתקופה הרומית.                                                                                                                                          מאוחר יותר  נמשיך בסיור רגלי לפנתיאון. נלמד על המבנה הרומי שנשמר באופן הטוב ביותר עד היום והוא המבנה העתיק ביותר בעולם העומד יחד עם הגג המקורי שלו שהשתמר מתקופתו של אדריאנוס. ונבקר בכנסיית סנט לואיג'י דה פרנצ'זי( San Luigi dei Francesi)   ובו יצירותיו של קרווג'יו הקשורות לקדוש מתי. העברה למלון- ארוחת ערב חופשית

יום 5. יום חמישי                                                                                                                   
בבקר נבקר ברובע יהודי- נערוך סיור בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי , משם נמשיך ברגל לקמפו די פיורי  כיכר הפרחים, ונהנה משפע הפירות והירקות, הפרחים והגבינות של השוק הססגוני. אחר הצהרים המאוחרות נעלה  במעלה הגבעה לכנסיית סאן פייטרו אין וינקולי לראות את משה- מיכאלאנג'לו .
אחר הצהרים חופשי לקניות בערב נצא לשדה התעופה חזרה לתל אביב