דולצ'ה ויטה - פסח 2015 
 
04 - 11 באפריל 2015
אומבריה,טוסקנה והריביירה האיטלקית
סולו בסולו איטליה !
אורבייטו - אסיזי - פרוג'ה - סיינה עיר הפאליו - סן ג'ימיניאנו
פירנצה בירת הרנסנס - האקדמיה ופסל דוד - בית הכנסת -  המגדל הנטוי בפיזה - לוקה
"חמש האדמות" הצ'ינקווה טרה - מונטהפולצ'אנו - פיאנצה

מחיר: 
1499 יורו לאדם בחדר זוגי


 
יום שבת 04.04 : ת"א - רומא
בערב נמריא לרומא. אחרי נחיתה העברה למלון.
 
יום ראשון 05.04 : חבל אומבריה - אורבייטו
הבוקר נצא צפונה לעבר חבל אומבריה. נגיע אל העיר היפהפיה – אורבייטו. נעפיל בפוניקולר (רכבת פס) אל העיר העליונה, היושבת על לוע של הר געש כבוי. נצפה בחזית הדואומו המרהיבה, שהינה מהיפות באיטליה, נבקר בקפלה סן בריציו ונתרשם מציורי יום הדין של לוקה סניורלי. נסייר בסמטאות הציוריות ונהנה מתצפית בלתי נשכחת על נופיו המרשימים של מרכז איטליה. העברה למלון וארוחת ערב.
 
יום שני 06.04 : חבל אומבריה : אסיזי - פרוג'ה
יום המוקדש לחבל אומבריה. עם בוקר נצא לעיירה אסיזי הנודעת בזכות הקדוש המקומי – סן פרנצ'סקו. נבקר בדואומו המקומי, המהווה אבן דרך חשובה בתולדות האמנות בזכות הפרסקאות המדהימים המעטרים את קירותיו, שצויירו על ידי ג'וטו ואמני רנסאנס נוספים. נבקר גם בקפלת הקבורה של הקדוש. אחר הצהריים נצא לבירת המחוז – פרוג'ה. נעלה דרך חומות העיר למדרחוב המרכזי בדרכנו לכיכר המזרקה הגדולה. נתרשם מארמון אבות המנזר חמור הסבר, ממזרקת הארבעה בנובמבר, המגולפת כולה בשיש, ומחנויות העיר הססגוניות. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום שלישי 07.04 : סיינה – סן ג'ימיניאנו  
הבוקר נצא לעיר הפאליו (תחרות הסוסים) סיינה. נבקר בפיאצה דל קאמפו, הכיכר המרהיבה המעוצבת כקונכיה, ונלמד את סוד המרוץ התחרותי, המיוחד והמטורף בין רובעי העיר, הנערך כאן במהלך הקיץ. נבקר בקתדרלה המקומית שחזיתה המפוארת מהווה זכר לגדולתה ועושרה של העיר בעבר. נמשיך לעיירה סן ג'ימיניאנו, המכונה "מנהטן של טוסקנה" בשל המגדלים המזדקרים מעל בתיה. נלמד על מלחמות האצילים שהתחרו ביניהם על עוצמה וכוח ונצפה על העיירה ממרומי המבצר המקומי. העברה למלון וארוחת ערב.
 
יום רביעי 08.04 : פירנצה
בשעות הבוקר נצא לבירת  הרנסנס – פירנצה. נתחיל בתצפית בלתי נשכחת מכיכר מיכלאנג'לו שבמרומי גבעה המשקיפה על העיר כולה. נמשיך לסיור רגלי באתריה המרכזיים של העיר, כולל פיאצה דלה סיניוריה, המהווה מוזיאון פתוח ונושם של פסלים וארמונות, הגשר העתיק הציורי, מדרחוב העיר ההומה, כיכר הדואומו החולשת על חזיתה האדירה של קתדרלת העיר, סיפורי התנ"ך המתוארים על גבי "שערי גן העדן" ועוד. אחר הצהריים נבקר במוזיאון האקדמיה ונתרשם מיצירתו הידועה ביותר של מיכלאנג'לו – דוד. נמשיך לביקור בבית הכנסת הגדול של קהילת יהודי פירנצה. זמן פנוי לשוק העור ולחנויות. א. ערב

 
 
יום חמישי 09.04 : וינצ'י - פיזה - לוקה
בשעות הבוקר נצא לוינצ'י - עיירת הולדתו של איש האשכולות הגאון של הרנסנס- ליאונרדו דה וינצ'י. נבקר במוזיאון ליאונרדינו ונתרשם מדגמי עבודותיו ויצירותיו. נמשיך לעיר פיזה. נצטלם בכיכר הקסמים המרהיבה "מחזיקים" בכוחנו הרב את המגדל הנטוי המפורסם בעולם, נבקר בקתדרלה של פיזה - הדאומו - המרשימה הבנויה בסגנון גותי מקושט ואלגנטי, עטופה בצבעי פנינה ואבן לבנה. נבקר בבית הטבילה - מבנה עגלגל בעל אקוסטיקה מופלאה ומהדהדת במיוחד. אחר הצהריים נשים פעמינו לעיר המקסימה מוקפת החומה - לוקה. נלמד את סוד אגדת הצלב האמיתי, נבקר בפיאצה דל אנפיתיאטרו, עדות לשלטון הרומאים במקום, ונצפה בכנסיית סן מיקלה אין פורו, המיוחדת בחזיתה. זמן פנוי ליהנות ממדרחוב העיר הססגוני – ויה פילונגו, על שפע החנויות המעוצבות והמזמינות שבו. חזרה למלוננו וארוחת ערב.
 
יום שישי 10.04 : הריביירה האיטלקית - הצ'ינקווה טרה
יום טיול בלתי נשכח לריביירה האיטלקית. נצא מהעיר לה ספציה ברכבת מקומית לעיירה ריו מאג'ורה. עיר זו היא הראשונה מבין "חמש האדמות" – הצ'ינקווה טרה, איזור פראי וציורי על שפת הים הליגורי. נצא לסיור רגלי בלתי נשכח על שביל האהבה התלוי על צוקים (אם יתאפשר) בדרכנו לעיירת הדייגים הצבעונית מאנארולה. זמן חופשי ליהנות מיופיה ומתצפית עוצרת נשימה על המתלול שמעל העיירה. המשך ברכבת לפנינה הבאה באזור – העיירה ורנאצה. נלמד על חיי המקומיים, על עיבוד אדמה בטרסות תלולות ונהנה מהפסקת צהריים במקום קסום. אחר הצהריים נשוב ברכבת אל לה ספציה. בערב - ארוחת ערב באחת המסעדות באזור, כולל מוזיקה וריקודים. חזרה למלוננו.


 
יום שבת 11.04 : מונטהפולצ'אנו - פיאנצה – רומא - ת"א
היום נבקר בעיירות קטנות וציוריות במיוחד במחוז טוסקנה, לאורך דרך הקיאנטי הקטנה ועמק אורצ'ה. ניסע לעבר העיירה המקסימה מונטפולצ'אנו, היושבת על צוק נישא. נעלה לפסגת העיירה, לפיאצה גראנדה התחומה בין חזיתות בתים שונים ומרשימים, ונרד בסמטאותיה הפתלתלות והציוריות להפליא. נמשיך בדרכנו לעיירת הגורמה של טוסקנה - פיאנצה. נסייר ברחובות האהבה השונים ונבקר בין חנויות המציעות שלל מעדנים וגבינות פקורינו מעולות. בשעות הערב נצא לשדה התעופה ברומא לטיסה ארצה.