6 ימים של שכרון אמנות בונציה
ביאנלה  59 בונציה
תאריך יציאה 24.5.2022
מחיר:1950יורו
 

צ׳צ׳יליה אלמני תאצור את הביאנלה ה־59 שתיפתח באפריל 2022, תחת הכותרת ״חלב חלומות״
האמנית עילית אזולאי נבחרה לייצג את ישראל בביאנלה ה־59 לאמנות בוונציה

עידית אזולאי תציג תערוכת יחיד בביתן הישראלי בגני הביאנלה, במסגרת התערוכה הבין־לאומית החשובה בעולם, שחוזרת לאחר שנדחתה בשנה, עקב מגפת הקורונה.

הביאנלה של ונציה היא תערוכה של אמנות עכשווית הנערכת כל שנתיים בשנים בלתי זוגיות בגרדיני ובארסנל בונציה משנת 1895 ברציפות למעט בזמן מלחמת העולה השניה.

לאחר המלחמה התרחבה הביאנלה והיום משתתפים בה מעל  80 מדינות, לכל מדינה ביתן משלה שבו מוצגות היצירות וישנן גם אולמות מרכזיים לאמנים שנבחרו להציג ואינם מייצגים את מדינתם אלא את יצירותיהם.

כל מדינה שולחת אמן אחד או כמה לייצג אותה בביאנלה וישראל בחרה השנה בעילית אזולאי  להציג בביתן הישראלי שאותו תיכנן האדריכל  זאב רכטר בשנת 1952 בסגנון הבינלאומי רכטר הוא אחד מראשיה של התנועה המודרנית באדריכלות בארץ ומייבאה של תפישתו החלוצית של האדריכל לה קורביזה מהבאוהוס.

 
יום 1 : 24.5 ת"א- ונציה
בשעות אחר הצהרים נטוס לונציה ונעבור למלון בשוכן באי ונציה.

 
יום 2: 25.5 ביאנלה של ונציה
 
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארמון הדוג'ים (Palazzo Ducale ) ונבחן את יצירות המופת המעטרות את קירותיו. הארמון החל להבנות במאה התשיעית ושימש כמרכז השלטון של הרפובליקה, כאתר בתי המשפט ובתי הכלא , וגם כמקום מגורי דוכס ונציה. נמשיך ונבקר בבזילקה סן מרקו, שתחילת בנייתה במאה ה- 9 לאחר מציאת גופתו של מרקוס הקדוש והבאתו לוונציה. סגנון הבזיליקה ביזנטי והיא ממוקמת בפיאצה גדולה, פיאצה סן מרקוס, הסמוכה לארמון הדוג'ים. הבזיליקה מעוטרת בפסיפסים מוזהבים וסימלה את עושרה של הרפובליקה הוונציאנית, סמל לתפארתה בעבר.
אחר הצהרים נשוט לאי סן ג'ורגיו מגו'רה לביקור בכנסיית סן ג'ורגיו מג'ורה שבנה הארכיטקט פלאדיו ונראה את יצירת המופת של טינטורטו ה"הסעודה האחרונה" מהמאה ה 16.
נבקר בעוד ביתנים השייכים לביאנלה הנמצאים באי בונציה

 
יום 3 : 26.5 ונציה - המשך
את היום נקדיש לביאנאלה של ונציה ונבקר בביתנים השונים בג'רדיני. בביתן הישראלי נראה את עבודותיה של עילית אזולאי המייצגת את ישראל בביאנלה. לביתן של ארצות הברית נבחרה האמנית Simone Leigh, אמנית אמריקאית משיקגו העובדת בעיר ניו יורק. היא עובדת במדיות שונות כולל פיסול, מיצבים, וידאו, פרפורמנס ופרקטיקה חברתית. לביתן היפני נבחרו Dumb Type קולקטיב אמני המולטימדיה שהם האוונגרד של יפן. נבקר גם בביתנים הצרפתי והאנגלי, ובעוד ביתנים נוספים. אחר הצהרים המאוחרות יהיה זמן פנוי ליהנות מסמטאות האי ונציה. 
יום 4 : 27.5 ונציה - המשך
בבוקר נבקר בארסנל. בשנת 1980 החליטו להרחיב את מרחבי התצוגה ו"פלשו" לארסנל, ששימש בעבר מחסן נשק. בשנת 1999 החלו להציג שם באופן קבוע את יצירותיהם של האמנים וחלק מהביתנים, כמו הביתן האיטלקי, עברו לאזור הארסנל. בעברו הארסנל היה מקום חשוב בוונציה כי שם הוקמו המספנות והמחסנים שנבנו במאה ה- 13 כשוונציה הייתה בעלת חשיבות אסטרטגית, פוליטית וכלכלית. נבחן את המשמעות של אוצרות במרחב אלטרנטיבי שלא היה מיועד להיות מוזיאון; נבחן את שלל היצירות העכשוויות המוצגות במדיה השונה. 
 
יום 5: 28.5 ונציה – המשך
בשעות הבוקר נשוט לעבר דורסודורו לסיור במוזיאון האקדמיה אשר בו מוצגות יצירות אמנות ונציאנית מן המאות ה- 14- 18.
אחר הצהרים נמשיך למוזיאון פגי גוגנהים שבו מוצג האוסף של הגב' פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב' גוגנהיים ב- 1948 האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג'אקומטי ועוד.
האוסף שייך למשפחת גוגנהיים וזו הזדמנות לדון בשאלה מהו אוסף פרטי ומיהו האספן האמנות המודרני ותפקידו בשיח האמנותי.

 
יום 6: 29.5 ונציה המשך
בבקר נבקר במוזיאון חדש לאמנות, פונטה דלה דוגנה
(Punta della Dogana) שנמצא במבנה ששימש במאה ה- 14 כבית המכס של ונציה ושנים רבות עמד נטוש. את המבנה בן ה- 5000 מ"ר שכר מעיריית ונציה ל 33 שנים פרנסואה פינו ((Francois Pinault. הוא בחר באדריכל היפני טדאו אנדו (Tadao Ando) שיעצב מחדש את המבנה שהיום מאחסן את אוסף האמנות המרהיב שלו.
פרנסואה פינו, הינו איש עסקים צרפתי ואספן של יצירות אמנות מודרניות, יצירותיו כוללות  אמנות מודרנית, מינימליזם, האמנות הענייה ויצירות אבסטרקט.
בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה.

 
המחיר כולל:
 • טיסות ישירות של אל על
 • 5 לילות בבית המלון מדרגה ראשונה, על בסיס ארוחת בוקר, לא כולל מס תיירות עירוני
 • העברות וסיורים לפי התוכנית
 • מדריך דובר אנגלית לפי הצורך
 • כניסות לפי התוכנית
 • מסי תיירות עירוניים שיש לשם במלון עצמו
 
המחיר אינו כולל:
 • ארוחות שאינן מוזכרות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • בדיקות קורונה
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
עולם נסתר היא חברת בוטיק הקיימת כבר 8 שנים ומתמחה בתכנון טיולים פרטיים בהתאמה אישית, שיווק טיולי שיט גאוגרפי, טיולי רכבות פרטיות וטיולי שיט נהרות ב-50 יעדים אקזוטיים בעולם. אנו פועלים מתוך אמונה שכל אחד רשאי לטייל בדרך שלו - בקצב, בתקציב, עם מי שהוא בוחר ובמועד הנוח לו ביותר. אנחנו כאן בשביל להגשים לכם חלומות, להפוך את הטיול שלכם לקל, פשוט ונוח והכי חשוב, חווייתי, מהנה ובלתי נשכח. הצטרפו אלינו למסע מיוחד במינו וטיילו בדרך שלכם.


להרשמה ולפרטים נוספים  מלאו טופס זה